Ekmek mayasıyla gripten korunun 

► Canan Güleç Okulların açılmasıyla birlikte grip riskinin yeniden gündeme geldiğini

Ekmek mayasıyla gripten korunun 
► Canan Güleç

Okulların açılmasıyla birlikte grip riskinin yeniden gündeme geldiğini hatırlatan Uzman Diyetisyen İpek Ağaca, beta glukan ile bağışıklık sistemini güçlendirmenin mümkün olduğunu söyledi. Ağaca, en güçlü wellmune-beta glukan maddesinin ekmek mayasından elde edildiğine dikkat çekti.

Kapalı alanlarda bulunmakla daha da çok kişiye bulaşan grip, okulların açılmasıyla yeniden çocuklar arasında yayılmaya başlayacak. Aileleri, çocuklarını dengeli ve doğam beslemeleri yönünde uyaran Uzman Diyetisyen İpek Ağaca, beta glukan ile bağışıklık sistemini güçlendirerek gripten kurtulmanın mümkün olduğunu belirtti. Ağaca, havadaki damlacıklar yoluyla hastalığın bulaştığına dikkat çekerek, ortamların havalandırılıp temiz tutulması gerektiğini söyledi. Düzenli ve dengeli beslenmenin de enfeksiyona karşı güçlü bir koruma oluşturduğunu anlatan Ağaca, ekmek mayasının önemine dikkat çekti.

KAHVALTIYI GÖZDEN KAÇIRMAMALI

“Renklerle Diyet” isimli kitabıyla sağlıklı yaşamın ipuçlarını kaleme alan Uzman Diyetisyen İpek Ağaca, yüzde 100 doğal kaynaklı wellmune-beta glukan destekli doğru beslenme ile çocukların yanında yetişkinlerin de hastalıklara karşı korunabileceğini anlattı. Sağlıklı yaşam temellerinin çocukluk döneminde atıldığını belirten İpek Ağaca, “kahvaltı en önemli öğün, güne mutlaka güzel bir kahvaltıyla başlamak gerekiyor. Çocukların beslenme düzeninde; süt, yumurta, sebzeler, su, tam tahıllı ekmek, haftada 2-3 kez balık, kırmızı et, baklagiller, protein kaynağı yoğurt olmazsa olmazlardan.” diyerek takviye almanın önemine de vurgu yaptı.

MAYADAN GELEN SAĞLIK

Kış aylarında hastalıklara karşı dirençli olmak için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak gerektiğini belirten Uzman Diyetisyen İpek Ağaca bağışık sistemini güçlendirmenin yollarını şöyle anlattı: “Güçlü bir bağışıklık sistemi için doğru beslenmeli, iyi gıdalar almalıyız. Ancak modern beslenme alışkanlıklarında dengeli gıdalar tüketemediğimiz zamanlar oluyor. Böyle durumlarda bazen virüslerle savaşmak adına takviye gıdalara başvurmamız gerekir. Özellikle bulaşıcı hastalıklara bizden çok daha kolay yakalanan çocuklarımıza güçlü bir koruma kalkanı oluşturmak istiyorsak, doğal maya ve mantardan elde edilen, tescilli wellmune beta glutan takviyesi alabiliriz.Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanan beta glukan; bakteri, virus, parazitikenfeksiyon, soğuk algınlığı, grip, bulaşıcı enfeksiyon ve mantarlara karşı vücut direncinin artmasını destekliyor. Koruma alanı son derece geniş olan wellmune-beta glukan, ekmek mayasından elde ediliyor ve hastalıklara karşı bağışıklığı artırarak, vücut savunma hücrelerinin patojenleri daha etkili şekilde yok etmesine yardımcı oluyor.”
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24