Fahrettin Koca, Türkiye'nin aşılamada hedefini açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de aşı hedefinin mayıs sonuna kadar 52,5 milyon kişiye ulaşacağını söyledi.

Fahrettin Koca, Türkiye'nin aşılamada hedefini açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Temin edilen ve edilmekte olan koronavirüs aşılarıyla ilgili konuşan Fahrettin Koca, dünyada neredeyse aşı üreten bütün firmalarla görüşme halinde olduklarını duyurdu.

KOCA, AŞILAMA SÜRECİ İÇİN 'MAYIS SONUNU' İŞARET ETTİ

Aşılamadaki başarının altını çizen Koca, "Nisan, en geç Mayıs ayında bu aşılama sürecini tamamlayabilir olmak bizim için önemli. Bizim toplamda şu anda Nisan, en geç Mayıs ayı sonuna kadar 105 milyon doz aşıya erişebileceğimizi biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Temin edilecek 105 milyon doz aşıyla 52 milyon vatandaşın aşılanabileceğini de sözlerine ekleyen Fahrettin Koca, vatandaşlardan kendilerine güvenmelerini istedi.

"52 MİLYON İNSANIMIZIN AŞILANMASINI MAYIS SONUNDA BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ"

Fahrettin Koca'nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Nisan, en geç Mayıs ayında bu aşılama sürecini tamamlayabilir olmak bizim için önemli. Bizim toplamda şu anda Nisan, en geç Mayıs ayı sonuna kadar 105 milyon doz aşıya erişebileceğimizi biliyoruz. Şu an net kesin olan en geç Mayıs sonuna kadar olacağını düşünüyoruz. 52,5 milyon insanımızın aşılanması demek bu. Bu da zaten aşılanacak olan 20 yaş üzerindeki insanımızın sayısı. Ne zamana kadar en geç Mayıs ayına kadar bitirmek istiyoruz."

Anadolu Ajansı ( AA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24