Selfie çılgınlığı saç ekimini artırdı   

Çok çeşitli sebepler bağlı olan saç dökülmesi bireylerin psikolojisini ve sosyal yaşamını olumsuz etkiliyor diyerek söze başlayan Medical P

Selfie çılgınlığı saç ekimini artırdı   
Çok çeşitli sebepler bağlı olan saç dökülmesi bireylerin psikolojisini ve sosyal yaşamını olumsuz etkiliyor diyerek söze başlayan Medical Park Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kemal Tekeş saç ekimiyle bireylerin hem iş yaşamında hem de özel hayatta motivasyonunun arttığını söyledi.

Saç ekimi işlemlerinin artmasında sosyal medyanın önemli bir etkiye sahip olduğunu vurgulayan Medical Park Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kemal Tekeş, “Özellikle sosyal medyanın her geçen gün daha çok kullanıldığı günümüzde fotoğraf karelerinde ağırlıklı olarak yüz ve saçlar göründüğünden, çeşitli estetik operasyonlarının yanı sıra saç ekimi uygulamalarına da talep artıyor.” şeklinde konuştu. Saç ektiren bireylerin hayatlarının pozitif yönde bir gelişme gösterdiğini kaydeden Dermatoloji Uzmanı Dr. Kemal Tekeş, sözlerine şöyle devam etti; “Saç ekimi ile yüzde 100 başarı sağlanıyor. Lokal anestezi ile yapılan ameliyat sonucunda saçsızlığın üzüntüsü ve psikolojik olarak yaşattığı bunalımdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Günümüzde dış görünüş çok önemli. Merkezimize başvuran erkek hastalarımız kendilerini daha iyi hissetmek, mutlu olabilmek ve iş hayatlarında daha rahat hareket edebilmek için saç ektiriyor. Hastanemizde uzman ekip tarafından hijyenik koşullar altında yan etkisi olmayan, acısız ve ağrısız bir şekilde saç ekimi yapıyoruz. Saç ektirenler yeniden doğmuş gibi hissediyor.”

DIŞ GÖRÜNÜŞ ÖZGÜVENİ ARTIRIYOR


Saç ektiren bireylerde özgüven artışı ile birlikte kişilerin kendilerini eskiye kıyasla daha mutlu hissettiğini  dile getiren Uzman Dr. Tekeş, “Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte günümüzde birçok problem hızlıca çözülüyor. Kusur bulduğumuz yanlarımız, olmayan saçımız, eğri burnumuz, yamuk dişimiz vs. gibi birçok estetik sorun hızlıca ortadan kalkıyor. Özellikle sosyal medyanın her geçen gün daha çok kullanıldığı bu dönemlerde fotoğraf karesinde ağırlıklı olarak yüz ve saçlar göründüğünden, yüz güzelliğine yönelik işlemler, burun ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, dudak dolgusu ve saç ekimi uygulamalarına da talep artıyor.” ifadelerini kullandı.

İKİLİ İLİŞKİLERDE DE BAŞARIYA GÖTÜRÜYOR


İkili ilişkilerde de saç ekiminin olumlu bir etkisi olduğunu belirten Dr. Tekeş, sözlerini şöyle bitirdi; “Saç ekimi sonrası dış görünüşünden memnun olan kişi genellikle kendisi ile barışık, iş hayatında ve sosyal ilişkilerinde daha başarılı olan kişilerdir. Kişinin kendisini aynada güzel veya yakışıklı görmesi, özgüveninin artmasına yol açıyor ve insanlarla daha çabuk iletişim kurmasını kolaylaştırıyor. Hatta saç ekimi yaptırıp yakın zamanda evlenen hastalarımız da var. İnsanların başkaları tarafından beğenilmesi özgüven açısından çok önemlidir. Yapılan bir araştırmada insan üzerindeki ilk izlenimlerin yüzde 90'ını kişinin dış görünüşü oluşturuyor. Güzelleşmenin iksiri olarak günümüzde popüler hale gelen estetik işlemler dış görünüşün yanı sıra özgüveni de olumlu anlamda etkiliyor.” (İHA)

 
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24