471 hakim ve savcının yeri değişti

HSYK kararnamesiyle TİB Başkanı Fethi Şimşek, Ankara Bölge Mahkemesi Başsavcısı oldu. KCK ve Balyoz davalarının savcısı Bilal Bayraktar ise

471 hakim ve savcının yeri değişti
HSYK kararnamesiyle TİB Başkanı Fethi Şimşek, Ankara Bölge Mahkemesi Başsavcısı oldu. KCK ve Balyoz davalarının savcısı Bilal Bayraktar ise Beykoz’a Başsavcı olarak atandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi yayımlandı.

Kararnameyle TİB Başkanı Fethi Şimşek, Ankara Bölge Mahkemesi Başsavcılığı’na atandı.

KCK ve Balyoz davasının Savcısı Bilal Bayraktar da Beykoz Başsavcısı oldu.
 Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 30 Kasım 2012 tarihli Adli Yargı Kararnamesi'ni tamamladı. Kararnameye göre 471 hâkim ve savcının görev yerleri değiştirildi.


Kurul, Kadıköy, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli adliyelerinin birleştirme işlemlerinin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın belirleyeceği takvim kapsamında en geç 21Ocak 2013 tarihine kadar yapılmasına karar verdi.

Kadıköy, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli Cumhuriyet savcılıklarında ve mahkemelerinde bulunan dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi'nce yetkilendirilecek İstanbul Anadolu Adliyesi mahkemelerine gönderilmesi, devir işlemleri gerçekleşinceye kadar cumhuriyet savcılıklarındaki ve mahkemelerdeki dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemlerin aynen devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul Anadolu Adliyesi'ne atananlara ilişkin tebligatların hemen yapılmayarak taşınma işlemleri tamamlandıkça yapılması karara bağlandı.

Kararnameye buradan ulaşabilirsiniz... 


Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2012, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8