ABD'den İncirlik'e sürpriz ziyaret...

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, ülkesinin Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker gönderilmesini öngören düzenlemeyi imzaladı. Panetta, T

ABD'den İncirlik'e sürpriz ziyaret...
ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, ülkesinin Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker gönderilmesini öngören düzenlemeyi imzaladı. Panetta, Türkiye'ye de sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü George Little, ABD Savunma Bakanı Leon Panetta'nın Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker gönderilmesine onay verdiğini söyledi.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü George Little'ın açıklaması Panneta'nın Adana'daki İncirlik Askeri Üssü'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği sırada geldi.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü George Little, "Panetta'nın "Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker"e onay vermesi, ABD'nin NATO'daki müttefikleriyle yakın çalıştığı ve Suriye'den gelecek olası bir saldırıya karşı Türkiye'nin savunmasına güçlü bir destek verdiğini gösteriyor" dedi.

Amerikan New York Times gazetesi, Almanya ve Hollanda'dan sonra ABD'nin de Türkiye'ye 2 Patriot bataryası ve 400 asker göndereceğini yazmıştı.

NATO komutası altında görev yapacak üç ülkeden toplam 6 Patriot füze savunma sisteminin Ocak ayı sonunda hazır olacağı ama gerekli olması halinde Almanya ve Hollanda'nın sistemlerinin daha hızlı konuşlandırılabileceği belirtilmişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2012, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24