AK Parti'den flaş 18 yaş açıklaması!

"CHP olumsuz yanıt verirse teklifi vermeyeceğiz..."

AK Parti'den flaş 18 yaş açıklaması!
"CHP olumsuz yanıt verirse teklifi vermeyeceğiz..."

AA - AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi konusunda CHP'den kendilerine yanıt gelmediğini belirterek, ''CHP destek vermezse Anayasa değişikliği teklifi veremeyiz'' dedi

Meclis'te gazetecilerin seçilme yaşının 18'e düşürülmesi konusundaki sorularını yanıtlayan Elitaş, konuyla ilgili olarak MHP'nin ''hayır'' yanıtı verdiğini belirterek, CHP'den henüz yanıt gelmediğini söyledi. Elitaş, CHP'nin ilk görüşmede konuya olumlu baktığını ifade ettiğini kaydederek, ''Bize olumlu baktıklarını, konuyu yetkili kurularına götüreceklerini söylemediler. Zaten kendileri de açıkladılar'' diye konuştu.

CHP'nin olumsuz yanıt vermesi halinde ne yapacakları sorusuna Elitaş, ''O durumda teklifi veremeyiz, 330 lazım. Bizim sayımız 326...'' karşılığını verdi. CHP ile er ve erbaşların oy kullanmasını da konuştuklarını anlatan Elitaş, ''Kışlada değil de başka yerde oy kullanma olsun dendi. Bugün gazetelere yansıyan 'Genelkurmay'ın tereddütleri' diye, onu da biz konuştuk. Bir bölük gidip de 'bir nolu sandıkta değil de değişik sandıklarda oy kullansın' dedik. Bunu birlikte tartıştık. Kışla dışında baskı altında olmaması için ne olacağını tartışalım, yasalarda değerlendiririz dedik. Bunun öngörüşmelerini yaptık, biz gönderdik ama yanıt gelmedi'' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2012, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8