'Allah'ın huzurunda rükuda eğilmekten başka eğilmeyi tanımıyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ATA" ile Trabzon'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Havalimanı'nda kendisini bekleyen vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu (sağ 2) ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da (sağda) eşlik etti. ( Anadolu Ajansı - Hakan Burak Altunöz )

'Allah'ın huzurunda rükuda eğilmekten başka eğilmeyi tanımıyoruz'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir davanın, bir hareketin mensupları olarak inanıyorum ki sizler bir ümmet bilinci içerisinde yürüyeceksiniz. Arif Nihat Asya ne diyor, 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan.' İşte siz osunuz. Biz de yürüyoruz, hep beraber yürüyeceğiz." dedi.


Erdoğan, cuma namazını kıldığı Sahil Camisi'nden çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden hitap etti.

Vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'ye bir ödül törenine katılmak üzere geldiklerini hatırlatarak, cami çıkışında da vatandaşları selamlamak istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şunu unutmayın, sizin heyecanınız, bizim heyecanımızdır, sizin bu onurlu duruşunuz, bu gururlu duruşunuz, bizim onurlu duruşumuz, gururlu duruşumuzdur. Sevgili hemşehrilerim, sizler bizi bu yolculukta hiçbir zaman yalnız komadınız, biz bu yollarda sizinle beraber yürüdük, inşallah beraber yürümeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Vatandaşların "Bu nesil seni başkan yapacak" şeklindeki ifadeleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizin dualarınız inanıyorum ki Rabb'imin icabetiyle çok daha farklı tecelli edecektir. Rabb'im o günleri de inşallah hayırlısıyla bu milletimize göstersin diye ben de niyazda bulunuyorum. Fakat şunu unutmayın, ülkemiz için, milletimiz için hayır olan neyse o olsun." diye konuştu.

Erdoğan, kendisini dinleyen gençlerin, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklindeki tezahüratları üzerine de, şunları söyledi:

"Gençler, bundan endişeniz mi var? Biz Allah'ın huzurunda rükuda eğilmekten başka eğilmeyi tanımıyoruz. Biz beşer planında kimsenin karşısında eğilmedik, Allah'ın izniyle bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Kardeşlerim, benim sizden ricam şudur, hep bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölmek isteyenler olabilir bunlara kulak asmayacağız, onlara dirseğimizin tersiyle 'Haydi güle güle' diyeceğiz. Çünkü biz gücümüzü işte şu birlikten aldık, bundan sonra da bu birlikten alacağız."

Burada böyle bir toplantı yapılmasının planlanmadığını anımsatan Erdoğan, "Ama bak gönüller konuştu, hemen siz burada toplanıverdiniz." dedi.

"Bizim bir ordumuz var, Türk Silahlı Kuvvetleri"

Alandaki gençlerin "İşte ordu, işte komutan" ifadesi üzerine ise Erdoğan, şöyle konuştu:

"Gençler, yalnız bak şunu unutmayın, burası ordu değil bizim bir ordumuz var, Türk Silahlı Kuvvetleri. Bu ise bir davanın, bir hareketin mensuplarıdır. Bir davanın, bir hareketin mensupları olarak inanıyorum ki sizler bir ümmet bilinci içerisinde yürüyeceksiniz. Arif Nihat Asya ne diyor, 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan', işte siz osunuz. Biz de yürüyoruz, hep beraber yürüyeceğiz." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24