Amanoslar'da 13 PKK'lı öldürüldü

Osmaniye Valiliği, Amanos Dağlarında gerçekleştirilen operasyonlarda 13 PKK militanının öldürüldüğünü, 5 militanın sağ olarak yakalandı

Amanoslar'da 13 PKK'lı öldürüldü
Osmaniye Valiliği, Amanos Dağlarında gerçekleştirilen operasyonlarda 13 PKK militanının öldürüldüğünü, 5 militanın sağ olarak yakalandığını açıkladı.  


Hatay, Osmaniye ve Gaziantep bölgesinde jandarma özel harekat, polis özel harekat ve jandarma komando timlerinden oluşan yaklaşık bin kişilik güvenlik gücünün katıldığı operasyona zırhlı araç ve helikopter desteği de verildi.

Amanoslar bölgesinde kış üstlenmesine engel olmak ve örgüt mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, son 1 yılda icra edilen operasyonlarda 13 terörist ölü ele geçirildi; 5 terörist sağ olarak yakalandı.

Operasyonlarda, 8 kaleşnikof, 8 M-16 piyade tüfeği, 1 RPG-7, 3 RPG-7 mühimmatı, 21 el bombası, 72 fünye, 100 gram A-4 patlayıcı madde, 12 patlayıcı düzeneği, 4'ü Kuzey Irak'taki kamplarla görüşmede kullanılan 10 telsiz, 3 dürbün, çok miktarda patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ile bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Jandarma ve emniyet güçlerinin, el birliği, karşılıklı destek ve koordine içerisinde bölgenin huzur ve güvenliği için icra ettiği operasyonlara bölge halkının da destek verdiği ve terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8