Ankara'daki 4 eğitim kurumuna kayyum atandı

Ankara'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Akasya Eğitim Hizmetleri AŞ bünyesinde faaliyet gösteren 4 özel eğitim kurumuna, örgüte finans

Ankara'daki 4 eğitim kurumuna kayyum atandı
Ankara'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Akasya Eğitim Hizmetleri AŞ bünyesinde faaliyet gösteren 4 özel eğitim kurumuna, örgüte finansal destek sağlandığı iddiaları üzerine kayyum atandı.

 

 

Ankara'nın Polatlı ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Akasya Eğitim Hizmetleri AŞ bünyesinde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarına kayyumatandı.


Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle Fatih Mahallesi'ndeki Samanyolu İlk ve Ortaokulu, Samanyolu Fen ve Anadolu Lisesi, Samanyolu Kız Öğrenci Yurdu ile Tomurcuk Anaokuluna, mahkemece kayyum görevlendirildi.


Kayyum olarak atanan mali müşavir Nafiz Çavdar, hukuk müşaviri ve eski CHP İlçe Başkanı Ünal Ecer ile eski TED Polatlı Koleji Müdürü Erdoğan Özmen'in de aralarında bulunduğu heyet göreve başladı, okullarda eğitime ara verilmeden devam edildiği belirtildi.


Söz konusu kararın, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağlandığı iddiaları üzerine alındığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8