Askeri helikopter düştü: 1 şehit, 8 yaralı

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Lice ilçesi Abalı Karakolu'nda acil iniş yaparken kaza geçiren helikopterde, 1 askerin şehit olduğunu 8 yaralı

Askeri helikopter düştü: 1 şehit, 8 yaralı
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Lice ilçesi Abalı Karakolu'nda acil iniş yaparken kaza geçiren helikopterde, 1 askerin şehit olduğunu 8 yaralı bulunduğunu bildirdi.

  Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abalı Karakolu'nda kalkış sırasında kuyruğu elektrik tellerine takılan ve acil iniş yaparken gövdesi yere çarpan helikopterde, 3'ü mürettebat olan 14 kişi bulunduğunu belirtti.


         Kazada 1 askerin şehit olduğunu, 1'i ağır olmak üzere 8 de yaralı bulunduğunu açıklayan Vali Mustafa Toprak, yaralıların helikopterle Diyarbakır'daki hastanelere taşındığını bildirdi.

Öte yandan helikopterle Diyarbakır'a taşınan yaralılardan 3'ü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, 5 yaralı da Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düşen helikopterin, personeli alıp kalktıktan kısa bir süre sonra elektrik tellerine takılarak kaza kırımına uğradığını açıkladı. Açıklamada, bir askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığını belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bugün saat 11.45 sıralarında Diyarbakır ili Lice ilçesi sınırları içinde bulunan geçici bir üs bölgesindeki askerî personeli değiştiren Jandarma Genel Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz, üs bölgesinden değiştirilen personeli alıp kalktıktan kısa bir süre sonra elektrik tellerine takılarak kaza-kırıma uğramıştır. Müessif helikopter kazasında bir personelimiz şehit olmuş, yedi personelimiz yaralanmıştır. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza ise acil şifalar dileriz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2012, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8