Bakan Eroğlu'ndan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'a ziyaret

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU (SOLDAKİ), MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI GÖREVİNE GETİRİLMESİNDEN DOLAYI BAKAN İSMET YILMAZ’A (SAĞDAKİ) NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU. EROĞLU, ZİYARETTE BAKAN YILMAZ’A VAZO HEDİYE ETTİ. (İHA/ANKARA-İHA)

Bakan Eroğlu'ndan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'a ziyaret
 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmesinden dolayı Bakan İsmet Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

 

 
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmesinden dolayı Bakan İsmet Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Bakan Yılmaz, ziyaretinden ötürü Bakan Eroğlu’na teşekkür etti. Yılmaz, Bakanlığın 79 milyonun hepsini ilgilendirdiğini ifade ederek, gelecek nesli biçimlendirmede de Milli Eğitim Bakanlığı'nın özel bir önemi olduğunu kaydetti. Bakan Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Milli Eğitim Bakanlığı'na yaptığı katkıdan dolayı özellikle teşekkür ettiğini ifade ederek, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı okul yapımı için birçok yer tahsis etti. Öğretmenler sizin, öğrenciler sizin, okul sizin, ülke sizin. Dolayısıyla yaptığınız her hizmet kendinize yapmış olduğu hizmettir. İnanıyorum ki öğretmen ve öğrencilerimiz için çok daha iyi yaşam alanlarını el birliğiyle oluşturacağız inşallah” diye konuştu.
Bakan Eroğlu ise, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye’nin en önemli bakanlıklarından biri olduğunu belirterek, her iki bakanlık arasında imzalanan protokolle ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’nin hayata geçirildiğini hatırlattı. Bu kapsamda okul bahçelerine çardak ve kameriyeler yapıldığını söyleyen Eroğlu, okulları çiçek bahçesi haline getirmeyi ümit ettiklerini kaydetti. Eroğlu, başka projeler için de iş birliği için hazır olduklarını söyledi. Eroğlu, ziyarette Bakan Yılmaz’a vazo hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24