Bakan Işık İngiltere'ye gidiyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2 günlük ziyaret için İngiltere’ye gidiyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Işık, İngi

Bakan Işık İngiltere'ye gidiyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2 günlük ziyaret için İngiltere’ye gidiyor.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Işık, İngiltere ziyaretinde Türkiye’de havacılık alanında ileri imalat teknoloji merkezi kurma projesi olan önemli otomotiv firması RollsRoyce yönetimiyle görüşecek. Işık, temasları kapsamında İngiltere’nin önemli bilim yuvalarından olan Warwick Üniversitesi’ni de ziyaret edecek. Gebze’de hayat bulan Bilişim Vadisi’nde bu üniversitenin kuracağı Kuluçka Merkezi için görüşmeler yapacağı belirtilen Bakan Işık, İngiltere’de ayrıca Türk bilim adamları ve sivil toplum kuruluşlarıyla da temaslarda bulunacak.
Bakan Işık, ziyareti öncesinde İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’yi kabul etti. Bakanlık makamındaki görüşmede İngiltere seyahatine ilişkin değerlendirme yapıldı. Bilim alanında iki ülkenin daha fazla işbirliği yapmasını arzuladıklarını dile getiren Işık, ticari alanda da kapasitenin artırılması için İngiliz makamlarıyla önemli görüşmeler gerçekleştireceklerini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24