'Barikatlar kargaşayla açıldı'

Ankara’daki olaylı ’Cumhuriyet yürüyüşü’ konusunda ilk kez konuşan İçişleri Bakanı Şahin, barikatların talimatla değil, kargaşa sı

'Barikatlar kargaşayla açıldı'
Ankara’daki olaylı ’Cumhuriyet yürüyüşü’ konusunda ilk kez konuşan İçişleri Bakanı Şahin, barikatların talimatla değil, kargaşa sırasında açıldığını söyledi.

Birinci Meclis önünde gerçekleştirilen olaylı "Cumhuriyet yürüyüşü"yle barikatların kimin talimatıyla kaldırıldığı tartışma konusu oldu.

Talimatı kendisinin vermediğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanının böyle bir talimat vereceğine inanmıyorum çünkü bugüne kadar ülkeyi çift başlı bir yönetimle getirmedik” dedi.

Konuyla ilgili olarak Milliyet gazetesinden Fikret Bila’ya konuşan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de talimatı kendisinin vermediğini söyledi.

Bakan Şahin, "Cumhurbaşkanı’ndan da Başbakan’dan da böyle bir talimat benim bilgim içinde gelmedi. Barikatlar oradaki kargaşa sırasında açıldı" diye konuştu.

Polis ekiplerinin orantısız güç kullanmadığını savunan Şahin, "Polis sert davranmadı, savunma yaptı. Mecbur kalmasa neden gaz sıksın? Provokasyon ihbarı alınmıştı ancak gerçekleşmedi" ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2012, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8