Cumhurbaşkanı Erdoğan Artvin'de

Artvin'in Yusufeli ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. ( Anadolu Ajansı - Kayhan Özer )

Cumhurbaşkanı Erdoğan Artvin'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimiz ne istiyordu, diyordu ki, 'Biz bu millete ihanet edenleri Türk milletinin parlamentosunda görmek istemiyoruz.' Neticede bu oldu ve 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek istenen bileti parlamento 'hayır' dedi, bunun kararını yargı vermelidir ve yargıya gönderiyor. Hayırlı olacak inşallah." dedi.


Artvin'in Yusufeli ilçe merkezinde halka hitap eden Erdoğan, bugünün Beraat Kandili olduğunu belirterek, vatandaşların kandilini kutladı.


Allah'ın Türkiye'yi terörle mücadelede zafere ulaştırmasını dileyen Erdoğan, "Şuna hep birlikte inandık, şehitler tepesi boş değil. Bunlarla mücadelede Allah'ın izniyle şuna emin olun, er veya geç zaferle bu iş noktalanacaktır ve şu andaki günler bunların iyi günleridir." diye konuştu.

 

[caption id="attachment_132200" align="aligncenter" width="800"]Artvin'in Yusufeli ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. ( Anadolu Ajansı - Kayhan Özer ) Artvin'in Yusufeli ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. ( Anadolu Ajansı - Kayhan Özer )[/caption]Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulundaki kabulüne değinen Erdoğan, dün parlamentoda milletin dediğinin olduğunu ifade etti. Dokunulmazlıklarla ilgili parlamentoda alınan kararın hayırlı olacağını dile getiren Erdoğan, "Milletimiz ne istiyordu, diyordu ki, 'Biz bu millete ihanet edenleri Türk milletinin parlamentosunda görmek istemiyoruz.' Neticede bu oldu ve 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek istenen bileti parlamento 'hayır' dedi, bunun kararını yargı vermelidir ve yargıya gönderiyor. Hayırlı olacak inşallah." değerlendirmesinde bulundu.

"Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çoruh Havzası'ndaki Artvin'in doğal güzelliklerine dikkati çekti. Muratlı, TBMM 85. Yıl Milli Egemenlik Barajı, Hidroelektrik SantraliBorçka Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Deriner Barajı'nın isimlerini sayan Erdoğan, bu güzelliklerin iftihar vesilesi olduğunu kaydetti.

Yusufeli ilçesinin de bir değişim, dönüşüm yaşadığına işaret eden Erdoğan, "Barajıyla inşallah Yusufeli bir başka olacak ve denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum, iş olsun diye söylüyorum. Proje hazır. Biz de laf ola beri gele yok, bizde talimat verilir, adım atılır ve ondan sonra da uygulamasıyla da ortaya eserler çıkar." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24