Cumhurbaşkanı'ndan Rusya'ya zeytin dalı

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizi sonrası karşılıklı açıklamalar yapılsa da Erdoğan'dan Putin'e 'Rusya Günü' kapsamında mektup g

Cumhurbaşkanı'ndan Rusya'ya zeytin dalı

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizi sonrası karşılıklı açıklamalar yapılsa da Erdoğan'dan Putin'e 'Rusya Günü' kapsamında mektup gitti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran'da kutlanan 'Rusya Günü' nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bir mektup yazdı.

Sputnik'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, egemenlik deklarasyonunu kabul etmesi nedeniyle kutlanan Rusya Günü nedeniyle Putin'e hitaben yazdığı mektupta, "Türk halkı adına tüm Rus halkının Rusya Günü'nü kutluyorum. Ayrıca Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin yakın gelecekte hak ettiği düzeye gelmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM DA MEDVEDEV'E YAZDI


Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım da Rus mevkidaşı Dmitriy Medvedev'e bir mektup yazdı. Yıldırım mektupta, "Ülkelerimiz arasındaki işbirliği ve ilişkilerin yakın zamanda halklarımızın ortak çıkarları için gerekli olan seviyeye ulaşmasını umuyorum" dedi. Yıldırım, "Sizin üzerinizden tüm Ruslara sağlık ve refah diliyorum" diye ekledi.

 

 

 

 

 

Timetürk
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19