Davutoğlu: 'HDP, hayal kurmasın!'

Kanal 7- Ülke TV ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, ‘Herkesin özellikle çözüm sürecini ne kadar çok benimsediğini g

Davutoğlu: 'HDP, hayal kurmasın!'

Kanal 7- Ülke TV ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, ‘Herkesin özellikle çözüm sürecini ne kadar çok benimsediğini görüyorum. Ben miting alanında karşımdaki topluluğu kalabalık anonim olarak görüyorum ve bana ne demek istiyorlar diye düşünüyorum. Iğdır'da bayrak üzerine konuşurken, Türk bayrakları ve AK Parti bayraklarıyla coşkulu bir sahne vardı. Burası herkesin vatanıdır. Biz tek bayrak diyoruz. Bu millet birlik ve beraberlik istiyor. Ben ait olmaktan gurur duyacağım bir ülke istiyorum’ dedi. Sürpriz MHP seçim bürosu ziyaretini sorulan Davutoğlu, “Meydanlarda konuşabiliriz ama ilişkiler olmalı. O gün Iğdır'da halka karışmak istedik. MHP'nin seçim bürosu var olumsuz durum yaşanabilir diye uyarı geldi. Bende inelim gidelim dedim. İçecek çayınız var mı diye sordum. Mutlu oldular. Bizi tekrar otobüse kadar uğurladılar. Sayın Bahçeli'yi Osmaniye'de yuhalamaya kalktılar ama ben yuhalatmadım. AK Parti Genel Başkanı olarak mitinglerde tansiyonu yüksek konuşmalar yaparım ama başbakan olarak huzuru kollamak zorundayım. Onların kılına zarar gelirse ben zillet olurum.”açıklamasında bulundu. Asgari ücret tartışmaları ile ilgili olarak da “asgari ücretin 1500 TL’ye çıkması durumunda kayıt dışı çalışan sayısı artar” diyen Davutoğlu, Türkiye’de ‘AK Parti gitsin de ülke batarsa batsın’ zihniyetinde olduğunu söylediği Doğan medyasının bu vaadlerin arkasında durduğunu ifade etti. TUSİAD ile ilgili olarak da bize popülüzme düşmeyin diyenlerin şimdi sesi çıkmıyor diyen Başbakan Davutoğlu, ‘bir taraftan Kılıçdaroğlu’nu diğer yandan HDP’yi parlatıyorlar ‘dedi.
"DÜNYA KÜÇÜLÜRKEN BİZ BÜYÜYORUZ"
Türkiye’nin ekonomik gidişatı içinde ‘Biz orta yüksek gelir grubuna çıktık. Şimdi yüksek gelir grubuna çıkmamız lazım. ASLEP'i kuruyoruz 'Aile Ve Destek Kurumu'. 90'lı yıllarda dünya ekonomisi büyüdü bütün bu dönemde 200 milyar Dolar olan ekonomimiz 230 milyar dolara çıktı. Biz ise bunu 830 milyar Dolar'a çıkarttık. Dünya o dönem büyürken biz küçüldük şimdi ise dünya küçülürken biz büyüyoruz.’açıklamasında bulunan Davutoğlu ‘hedefimiz dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi içine girmek’ dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAYACAKLAR”
Seçim anketleri üzerinden değerlendirme yapan Davutoğlu, ‘AK Parti'den MHP'ye oy kaymasını bekleyenler hayal kırıklığı yaşayacaklar. Son iki-üç haftadır bizim oy eğrimiz yukarıya doğru takip ediyor. Şimdi de 2011 seçimlerinin çıtasına yakın bir yerdeyiz daha da yukarısına çıkacağımıza eminim. HDP bizdeki rakamlarda barajın çok gerisinde. O tür hayaller içerisinde olmamalılar’dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8