Demirtaş, aday olmayacak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Diyarbakır’da düzenlediği basın toplantısına gönderdiği mektupta, 11 Şubat’ta yap

Demirtaş, aday olmayacak
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Diyarbakır’da düzenlediği basın toplantısına gönderdiği mektupta, 11 Şubat’ta yapılacak HDP 3. Olağan Kongresi’nde eş genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. 
HDP tarafından, 11 Şubat’ta yapılacak 3. Olağan Kongresi’ne ilişkin basın toplantısı düzenlendi. Diyarbakır’da bir otelde düzenlenen toplantıya, Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, MYK üyeleri ve milletvekilleri katıldı. Kemalbey, toplantıda, tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın gönderdiği mektubu okudu. Demirtaş, mektubunda, şahsi olarak HDP’nin başarısı için elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyledi. 11 Şubat’ta gerçekleşecek olan olağan kongrede parti meclisi, merkez yürütme kurulu ve diğer yönetim organlarında güçlendirme amacıyla değişikliklere gidileceğini kaydeden Demirtaş, “Yeni siyasal mücadele dönemini daha güçlü karşılamak, demokratik siyasete demokrasi kültürünü kazandırmak, koltuk ve makam için değil halk adına siyaset yapma bilincini geliştirmek ve yeni arkadaşlarla, yeni bir heyecanla yola devam etmek için bu kongrede Eş Genel Başkanlığa aday olmayacağımın şimdiden bilinmesini istiyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19