Deniz Feneri savcıları için beraat talebi

Deniz Feneri soruşturmasında görevden alınan 3 Cumhuriyet savcısıyla ilgili dava Yargıtay’da görülüyor. Savcı, 3 savcının beraatini isted

Deniz Feneri savcıları için beraat talebi
Deniz Feneri soruşturmasında görevden alınan 3 Cumhuriyet savcısıyla ilgili dava Yargıtay’da görülüyor. Savcı, 3 savcının beraatini istedi.

Deniz Feneri davası, Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nde görülüyor.

Davada görevden alınan Cumhuriyet Savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz'le ilgili karar verilmesi bekleniyor.

Savcı, Türkaslan, Yaren ve Tamöz'ün beraatini talep etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarındaki iddialar nedeniyle Savcılar Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz'i soruşturmadan almıştı.

Savcılar hakkında "evrakta sahtecilik" ve "görevi kötüye kullanma" iddiasıyla dava açılmıştı.

Davanın son duruşmasında, savcılar soruşturmanın genişletilmesi talebinde bulunmuştu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, HSYK Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur'un da aralarında bulunduğu 17 kişinin tanık olarak dinlenmesi talep etmişti.

Görevden alınan savcılar, Deniz Feneri soruşturmasının hazırlığı için 2.5 yıl çalışmış, temmuz ayı başında da gözaltılar için düğmeye basmıştı.

Soruşturma, Almanya'daki Deniz Feneri Derneği'nin topladığı milyonlarca Euro’nun kuryelerle Türkiye'ye sokulduğu iddiasıyla başlatılmıştı.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2012, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19