Diyarbakır patlamasında kayıp sayısı 13'e yükseldi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde p

Diyarbakır patlamasında kayıp sayısı 13'e yükseldiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde patlayıcı yüklü kamyonun infilak ettirildiği terör saldırısına ilişkin soruşturma sürüyor.


 

 

 


Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, saldırının faillerinin yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sarıkamış Mahallesi'ndeki saldırının ardından kaybolduğu bildirilen kişilerin sayısı 13'e yükseldi.

Kimlik tespiti için gönderilen DNA örneklerinin bir kısmının İstanbul Adli Tıp Kurumundaki incelemesinin tamamlandığı, kuruma analiz için yeni DNA örnekleri gönderildiği öğrenildi.

Bu arada, patlamaya ilişkin şu ana kadar herhangi bir gözaltı olmadığı bildirildi.

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde 12 Mayıs'ta patlayıcı yüklü kamyonun infilak ettirilmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetmiş, 23 kişi yaralanmıştı. Patlamanın etkisiyle olay yerinde yaklaşık 20 metre genişliğinde ve 4 metre derinliğinde çukur oluşmuştu.

Saldırının, bomba yüklü kamyonu mahallede saklamak isteyen PKK'lı teröristlere tepki gösteren vatandaşların, aracın köyden çıkması için yaptığı takip sırasında meydana geldiği iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8