Emrullah İşler: 'Kılıçdaroğlu'nun tek başarısı ön seçimler'

Eski Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler, hukuksuz tahliye girişimiyle ilgili, "Bu, paralel yapının henüz pes etmediği ve özel

Emrullah İşler: 'Kılıçdaroğlu'nun tek başarısı ön seçimler'

Eski Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler, hukuksuz tahliye girişimiyle ilgili, "Bu, paralel yapının henüz pes etmediği ve özellikle 7 haziran seçimlerine kadar bir takım böyle provokasyonlara kalkışacağının bir göstergesi” dedi.
İşler, TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Yusuf Ziya Orhan’ın konuğu olarak katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Verilen tahliye karalarının bir organizasyon olduğuna dikkat çeken İşler, "Bu, paralel yapının henüz pes etmediğinin ve özellikle 7 haziran seçimlerine kadar bir takım böyle provokasyonlara kalkışacağının bir göstergesi” ifadesini kullandı.
Asliye ceza mahkemesinin yetkisi olmadığı bir konuda karar vererek hukuku katlettiğini söyleyen İşler, şunları kaydetti:
“Şuan bunların uzantıları, uzaktan talimat alarak yargıda bir takım kararlar aldılar ve bu tutukluları üzerlerine yetkisi olmayan mahkemeler aracılığı ile bunların tahliye kararını verdirdiler. Çünkü hepsi bir organizasyon, hakim ayarlanmış nöbetçi hakim. Gece sabaha kadar hep çalışarak tahliyeler hep teker teker ve UYAP sistemine girmeden yazılan kararlar var.”

TEK BAŞARISI ÖN SEÇİM
"Hayatım başarı hikayesidir" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren işler, politikadaki tek başarısının İzmir'deki parti içi ön seçim galibiyeti ve kaset komplosuyla oturduğu CHP genel başkanlığı koltuğu olduğunu iddia ederek, şunları söyledi:
"Kılıçdaroğlu'nun belki kendi özel hayatında bir takım başarıları olabilir ama siyasi hayatı başarısızlıklarla doludur. Baktığımızda CHP'in kendi içinde İzmir'de yaptığı ön seçimlerde başarılı olmuştur. Ama genel seçimlerde bir başarısı yoktur. Bir başka başarısı da kaset komplosuyla Atatürk'ün de koltuğu olan CHP Genel başkanlığı koltuğuna oturdu. Orada da paralel devlet yapılanmasından almış olduğu destekle oturdu. Şimdi de onlara olan diyetini ödemekle meşgul.”

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8