Erdoğan: 'Herkes boynunun borcunu yerine getirsin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Tiran’da Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile bir araya geldi. Cumhurbaşkan

Erdoğan: 'Herkes boynunun borcunu yerine getirsin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Tiran’da Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Tiran’da Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısının ardından Başbakanlık Binasına geçti. Başbakanlık Binasında bir araya gelerek baş başa görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın görüşme sırasında iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra küresel ve bölgesel konular da ele alındı. Görüşme esnasında geçen konuşmalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Akdeniz'de, Ege'de göçmenlerin, botlarda, balıkçı gemilerinde batarak nasıl öldüklerine hep birlikte şahit oluyoruz. Ne yazık ki bunlara karşı AB'nin takındığı tavırlar da ortada. AB'de müzakereci bir ülkenin cumhurbaşkanı olarak bunu söylüyorum. Canımız yandığı için söylüyorum. Fakir, evsiz, yurtsuz, bu tür insanlara karşı duyarsız mı kalacağız? Bu insanlara karşı bir çözüm üretmek acaba gelişmiş ülkelerin sırtına borç değil mi? Biz diyoruz ki herkes, boynunun borcunu yerine getirmelidir” ifadesi dikkat çekti. Görüşme sırasında Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk de eşlik etti.Erdoğan, Arnavutluk’taki temasları kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından inşa edilecek Tiran Merkez Camii’nin (Namazgah Camii) temel atma törenini ve TİKA tarafından yeniden inşa edilen tarihi Preze Kale Camii’nin açılışını gerçekleştirecek. Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanı Nishani’yle birlikte İş Forumuna katılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19