Erdoğan ve Putin'den yeni bir adım daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Erdoğan ve Putin'den yeni bir adım daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, buğün telefonla konuşmasının ardından  4-5 Eylül tarihlerinde Çin'de düzenlenecek 2016 G20 Hangzhou Zirvesi'nden önce görüşmesi planlanıyor.


 

 

 

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Putin ile yaptığı telefon görüşmesinin detayları netleşti. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Erdoğan-Putingörüşmesi çok olumlu bir havada geçti. İki liderin görüşmesindePutin'in, "Mevcut durum iki ülkenin de faydasına değil, yeni bir sayfa açalım." ve "Tekrar görüşmekten büyük memnuniyet duyuyorum." mesajları ön plana çıktı.

Görüşmede Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, terörle mücadele konusunda dün gece verdiği mesajlara tamamen katıldığını, bölgenin iki büyük ülkesi olarak Rusya ve Türkiye'nin yapacağı işler olduğunu iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Putin'e, "İkili ve bölgesel konularda önemli adımlar atacağız. Rusya ile iş birliğimizi daha da geliştireceğiz." mesajı verdi. Erdoğan, Putin'in iki ülke halklarının talebine kulak vermesini önemli bulduğunu vurguladı.

İki liderin, 4-5 Eylül tarihlerinde Çin'de düzenlenecek 2016 G20 Hangzhou Zirvesi'nden önce görüşmesi planlanırken, zirvede ise ayrı bir görüşme daha yapabilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24