'Gün, Çekya'nın imtihan günüdür'

Başbakan Yıldırım, "28 Şubat'ın yaralarını sardık ama acılarını unutmadık. Milletin oylar

'Gün, Çekya'nın imtihan günüdür'

Başbakan Yıldırım, "28 Şubat'ın yaralarını sardık ama acılarını unutmadık. Milletin oylarıyla seçilen milletvekili kardeşimize yapılan zorbalık hala toplumun hafızalarındadır." dedi.


AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "28 Şubat'ın yaralarını sardık ama acılarını unutmadık. Milletin oylarıyla seçilen milletvekili kardeşimize yapılan zorbalık hala toplumun hafızalarındadır. Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen o günler artık yok, geride kaldı. Hiçbir güç de bir daha milletin hakkına, hukukuna, değerlerine karışamayacak, karışmak isterse de buna asla fırsat bulamayacak." ifadelerini kullandı.


Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı Doğu Guta ile karıştıranlar olduğunu söyleyen Yıldırım, "BM Konsey kararının Doğu Guta ile ilgili olduğu aşikardır. Çünkü Türkiye sivillere değil, eli kanlı terör örgütlerine karşı ve orada yaşayan sivilleri kurtarmak için bir temizlik harekatı yapıyor. Kararın odak noktası, terör örgütlerine karşı yürütülen harekatlar değil, Doğu Guta'daki sivil katliamın önlenmesidir." dedi."Gün, NATO müttefikimiz Çekya'nın imtihan günüdür"


Başbakan Yıldırım, terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslim ile ilgili olarak da şunları kaydetti:


"Bu teröristin iadesi için gerekli çalışmaları başlattık. Gün, NATO müttefikimiz Çekya'nın imtihan günüdür. Ümit ederiz ki müttefikimiz Çek Cumhuriyeti, terörle mücadelede yaşanan hassasiyeti görür, gerekli dayanışmayı sergileyerek bu teröristi bize iade eder. Ancak sonuç ne olursa olsun şu kesindir: Bundan böyle eli kanlı terör örgütlerinin elebaşları ellerini kollarını sallayarak gezemeyecekler, dünyayı onlara dar etmeye devam edeceğiz." (AA)Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19