Hapları fazla kaçırdı...Pensilvanya bunalımda!

Gülen Örgütü lideri Fethullah Gülen, cemaati terk edenlerin sayısının hızla artması nedeniyle hergün konuşmaya başladı… Ancak aldığı

Hapları fazla kaçırdı...Pensilvanya bunalımda!
Gülen Örgütü lideri Fethullah Gülen, cemaati terk edenlerin sayısının hızla artması nedeniyle hergün konuşmaya başladı… Ancak aldığı ilaçlar nedeniyle bir dediği, diğerini yalanlayan Gülen’in ciddi bir tedaviye ihtiyacı olduğu iddia edildi.

 

Bugüne kadar tüyü bitmemiş yetimin son kuruşuna göz diken Gülen Örgütü’nün lideri Fethullah Gülen, yine konuştu… Daha önce susarak gerçek kimliğini gizlemeye çalışan, sonrasında ettiği beddualarla gündeme bomba gibi düşen Gülen, ABD’de emir aldığı güçler tarafından susturulmuştu. Ancak örgütün tabanındaki büyük kayıp, Fethullah Gülen’i hergün konuşmaya itti. Ancak konuşmalarındaki tutarsızlık, “Gülen bunalıma girdi, aldığı ilaçların artması ciddi bir tedavi sürecine ihtiyaç duyduğunun göstergesi” dedi. Daha önce emniyetteki polislerle ilgisi olmadığını belirten Gülen, rüzgarın terse dönmesiyle onlara mesaj gönderdi:

Siz hizmet çizginiz açısından üzerinize düşenleri yaparken, bir taraftan yapamayan insanlar size takılacaktır. Bir taraftan yapıp yapıp da aynı ölçüde yapamayanlar haset edeceklerdir. ‘Bunlar olmasaydı da biz olsaydık!’ diyeceklerdir.

Belli bir süre, sizin gücünüzü de yanlarına alma lüzumundan dolayı, desteğinizi alma stratejisiyle size bir şey demeyeceklerdir. Fakat iş bir kerteye gelecektir ki, orada haset hortlayacaktır. Size demedik şey bırakmayacaklardır.

 

160 ÜLKEDE HAİNLİK YAPIYOR


Fakat size bugüne kadar “hırsız” demediler değil mi? Hepiniz böyle alnı açık, yüzü ak! Elhamdulillah! Bize “hırsız” demediler. “İrtikâp yaptı” demediler, elhamdulillah! “İhtilasta bulundu” demediler. “İhaleye fesat karıştırdı” demediler. “Yakınlarını kayırdı” demediler. “Bir şirzime-i kalîl yeniyetmelerle işe vaziyet etti” demediler. Ne dediler? Âlemin güleceği şeyleri söylediler.

Öyle şeyler diyorlar ki, 160 küsur ülkede, 20 küsur senedir sizinle oturup kalkan insanlar, bunların dediklerinin öşrünü size söylemediler. Ama ben bir şey söyleyeyim size.. hem de vallahi, billahi, tallahi ile söyleyeyim: Yirmi sene değil, yirmi ay değil, yirmi hafta değil, yirmi saat de değil.. sizinle (bir müddet) oturup kalkmamış, gece hayatınızı bilmeyen, Allah’la münasebetinizi bilmeyen, Peygamberle münasebetinizi bilmeyen; teheccüdü kaçırmayı büyük bir günah sayan, tevbe etmediğiniz günü boş geçmiş sayan sizi bu yanlarınızla bilmeyen bir kısım densizler size haşhaşidiyorlar, size çetediyorlar, size “örgüt” diyorlar, size bir şeye talip nazarıyla bakıyorlar.

 

POLİSLERE SAHİP ÇIKTI
Siz itibarınıza Allah’ın izni ve inayetiyle toz kondurmamış iseniz şayet, yer ve konum itibarıyla “devletin malı deniz, yemeyen” dememiş iseniz şayet, bence bir ayıp işlememişsiniz! Hiç utanmayın! Daima dimdik durun, Allah’ın izni ve inayetiyle.. ve Cenâb-ı Hakk’ın size lütfettiği doğru bildiğiniz o yolda dosdoğru yürüyün. Yürüyün, zira o yol Hazreti Rasûl-ü Zîşân’ın şehrâhıdır, yürüdüğü yoldur.

Evet yaptığınız şeyler arasında sizi Allah huzurunda ve Resulullah karşısında mahcup edecek bir durum yoksa, bence dimdik durun. Elâlem gülünecek halini setretmeye çalışsın, sizin gülünecek ve ayıplanacak haliniz yok, Allah’ın izni ve inayetiyle.

 

CEMAATE SÖZLÜK ŞART
Her şeye rağmen, yaptığınız kat kat iyiliğin sıfırını bile göstermeyen, aksine size kötülük yapan kimselere karşı dahi tavır almamalı, onlara aynıyla mukabelede bulunmamalısınız. Sürekli alacaklı olmalı, fakat alacaklı olduğunuz şeyleri asla talep etmemelisiniz. Bu civanmertliği öyle tabiatınız haline getirmelisiniz ki, öteye de alacaklı olarak gitmeli ve orada insanlardan hak talep etmemek suretiyle bir kere daha civanmertlik sergilemelisiniz.  (TAKVİM)
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24