HDP'nin son kalesi Rusya!

Türkiye ile yaşanan Rus uçağı krizini fırsat bilen Selahattin Demirtaş soluğu Rusya'da aldı.     Rusya Devlet Başkanı Vlad

HDP'nin son kalesi Rusya!

Türkiye ile yaşanan Rus uçağı krizini fırsat bilen Selahattin Demirtaş soluğu Rusya'da aldı.


 

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'deki mevcut yönetimin er ya da geç değişeceğini belirterek, Türk halkı ile ilişkilerin bozulmasını istemediklerini vurguladı. Rus lider, "Biz, Türk halkını dost olarak kabul ediyoruz. Türk halkı ile ilişkilerimizin bozulmasını istemiyoruz. Türkiye'deki mevcut yönetime gelecek olursak, hiçbir şey ilelebet devam etmez" diye konuştu. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Putin'in bu sözlerinden umutlandı ve günlerdir tartışmalara konu olan Rus uçağının düşürülmesi krizini de fırsat bilerek Rusya'ya gitme kararı aldı.

 

MOSKOVA'DA TEMSİLCİLİK AÇACAK


Demirtaş yaptığı açıklamada, çarşamba günü Rusya'nın başkenti Moskova'ya gideceğini belirtti. Rusya'da partilerinin temsilciliklerini açacaklarını kaydeden Demirtaş, Moskova'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile de görüşeceğini aktardı. Demirtaş, "Biz etkiliyiz, gücümüzü kullanmak istiyoruz. Çarşamba günü Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüşeceğiz. Moskova'da temsilcilik de açacağız" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8