'Her seçim bir imtihan, mücadele, muhasebe vesilesidir'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor. Türki

'Her seçim bir imtihan, mücadele, muhasebe vesilesidir'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor.


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor. "Her seçim bir imtihan, mücadele, muhasebe vesilesidir. 31 Mart seçimlerinde bu imtihanı büyük oranda başarıyla verdik." diyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Türkiye genelinde AK Parti olarak yüzde 44,4'lük oy oranına ulaştık. Bu sonuç, AK Parti olarak girdiğimiz mahalli idareler seçimlerinde elde ettiğimiz en yüksek ikinci oy oranıdır. Milletimiz, ülkemizdeki toplam bin 389 belediyenin 758'ini AK Parti'li kadrolara emanet etmiştir."

'Örgütlü organizasyon söz konusu'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YSK tarafından değerlendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili süreci sonuna kadar takip ediyoruz, edeceğiz." dedi. "CHP'nin Seçim Kanunumuzda yeri olan itiraz yollarını kullandığımız için bizi hedef alması, pervasızca bize saldırması tam anlamıyla trajikomik bir durumdur." diyen Erdoğan, "(İstanbul seçimleri) Burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Elimizdeki belgeler bunu gösteriyor." ifadesini kullandı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24