Hüseyin Şahin: 'Çok şükür ki biz idealist bir partide görev yapıyoruz.'

AK Parti Bursa Milletvekili ve 25. dönem adayı Hüseyin Şahin, seçim çalışmalarına başladı. Milletvekili Şahin, AK Parti İnegöl içe teşkilatıyl

Hüseyin Şahin: 'Çok şükür ki biz idealist bir partide görev yapıyoruz.'

AK Parti Bursa Milletvekili ve 25. dönem adayı Hüseyin Şahin, seçim çalışmalarına başladı.
Milletvekili Şahin, AK Parti İnegöl içe teşkilatıyla birlikte seçim çalışmalarına İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ziyareti ile başladı. 7 Haziran’da seçimlerin yapılacağını hatırlatan Şahin "24. dönemde görev yapma imkanı bana verildi. Hizmet etmeye çalıştık. Genel merkezimizin de tekrar görev tevdi etmesiyle 4. sıradan tekrar aday olarak AK Parti listelerinden huzurlarınızdayım. Çok şükür ki biz idealist bir parti de görev yapıyoruz. Sizin huzurunuza bizden sonra birçok parti gelecek. Bizim önce İnegöllü olarak bir hoşgörüsü var, misafirperverliği var. Bunu zaten göstereceksiniz. Kısmet olursa 45 gün sonra bir seçime gideceğiz. Bu seçimde AK Parti olarak yine iddialıyız. Bizi üç kez iktidara getirdiniz, 2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde. Her seferinde de oyumuz arttı. 36’yla başladık, 47’den 50’ye, referandumlarda 50’nin, 60’ın üzerinde oy oranlarıyla hem ilçemizde hem de ülkemizde destek aldık. Hep 300’ün üzerinde Milletvekili sayısıyla iktidar etme imkânını bize verdiniz" dedi.
Başkanlık sistemini getirmek istediklerini de belirten Şahin, “Biz AK Parti olarak anayasa metnini yazarken, başkanlık sistemini de model olarak koyacağız diyoruz. Şimdi AK Parti tek başına iktidar, inşallah sizlerin destekleriyle 7 Haziran’da tekrar iktidar olacak. Ancak Türkiye’de şartlar, Türkiye’de siyaset yapısı her an değişebilir. Siyaset mekanizmaları da canlı organizmalardır. AK Parti’de bir canlı organizma, bir ömrü var. Anavatan Partisi’nin bir ömrü vardı, bitti. Doğru Yol Partisi’nin de bir ömrü vardı. Biz olabildiğince çok yaşayacağız ve AK Parti’yi çok yaşatmak için mücadele edeceğiz. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Millet iradesi ve bu aziz millet dünya döndükçe var olacak. Bir daha eskisi gibi birkaç partinin bir araya geldiği, devlet bankalarını çeşitli partilerin paylaştığı, kamu kurum ve kuruluşlarının senin benim partime bölüştürüldüğü ve kararların tek mekanizmadan alınmadığı o kaotik günlere Türkiye yeniden girmesin istiyoruz. Başkanlık sisteminde bunu engelleyen nedir? Birçok başkan adayı çıkabilir ama ilk turda 50’yi geçen başkan olur. Alamazsa ikinci turda mutlaka biri 51 alacaktır. Dolayısıyla koalisyon ortamının bir daha konuşulmadığı bir ülke olmak istiyoruz. Bunu yabancılar yapıyor oluyor, biz isteyince neden olmuyor anlamış değilim. Bizim yapamaz, edemez, üretemez, çalışamaz, düşünemez zihniyetinden kendimizi kurtarmamız gerekiyor. Biz kendimizi kurtardık, kendimize inanıyoruz. Bunu milletimize her gittiğimiz yerde anlatacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24