'IMF'ye hava olsun diye borç vereceğiz'

Bakan Eroğlu, " İMF’ye olan borcumuzun tamamını ödedik ve şimdi havamız olsun diye İMF’nin havuzuna 5 milyar dolar borç para vermeye hazır

'IMF'ye hava olsun diye borç vereceğiz'
Bakan Eroğlu, " İMF’ye olan borcumuzun tamamını ödedik ve şimdi havamız olsun diye İMF’nin havuzuna 5 milyar dolar borç para vermeye hazırlanıyoruz " diye konuştu.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde toplu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Taşköprü'ye gelirken hediye sarımsak getirecek halimiz yok yatırımlarla size geldik. Bugün burada 11 tesisin temelini atacağız. Bunların arasında özlemle beklenen Taşköprü Obrucak Barajı da var. Bunların yatırım miktarı da 110 milyon liradır" dedi.

Son 10 yılda Türkiye’nin çok mesafe aldığı görüşünü savunan Bakan Eroğlu, "Geçmişte 500 milyon dolar borç almak için IMF'de çalmadığımız kapı kalmıyordu şimdi İMF’ye olan borcumuzun tamamını ödedik ve şimdi havamız olsun diye İMF’nin havuzuna 5 milyar dolar borç para vermeye hazırlanıyoruz ve bunla ilgili müzakerelerimiz devam ediyor" diye konuştu.
Gezi Parkı protestolarına da değinen Bakan Eroğlu; "Milletimiz uyanık olsun. Türkiye için büyük oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Bu büyük millet bunun üstesinden gelecektir. Türkiye'nin yıldızı parladıkça, birileri önümüzü kesmeye çalışıyor ve çalışacaklar. Millet olarak bunların üstesinden geleceğiz Türkiye'nin yılıdızı parlamaya devam ediyor, 21. asra mührümüzü vuracağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8