'İnsansız tankları da üreteceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım ve bunu da yapacağız

'İnsansız tankları da üreteceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım ve bunu da yapacağız." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "İnsansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım ve bunu da yapacağız." dedi.İnsansız Hava Araçları


Erdoğan, İnsansız Hava Araçlarına ilişkin "Eğer şu anda bunu biz kendimiz üretiyor olmasaydık, 'Bir tane insansız hava aracımız düşse ne olur' diye düşünürdük. Ama şimdi düşünmüyoruz. Düşürürseniz düşürün be. İkincisi de üçüncüsü de dördüncüsü de var, gelin." diye konuştu."Orta vadeli bir planlamayı ifade eden 2033'ü de gündemimize aldık"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:


"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için 2023 vizyonumuzu geliştirmiştik. Bugün 2023'e beş kala artık daha uzun soluklu hedefleri benimseme, ortaya koyma aşamasındayız. 2053 ve 2071 vizyonlarını kendimize ufuk çizgisi olarak belirledik. Bu ufka doğru emin adımlarla yürürken daha ziyade orta vadeli bir planlamayı ifade eden 2033'ü de gündemimize aldık."GDO'lu ürünler


Erdoğan "GDO'lu ürünler noktasındaki hassasiyetimizi artırmamız lazım. Devlet olarak birinci derecede bu bizim sorumluluğumuzda. Hükümet olarak bu konuda atacağımız adımların hassasiyetini özellikle ifade etmek istiyorum." dedi."İlaç sanayisinde çalışmanın yapılmasının gereğine inanıyorum"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimyasalın ağırlıkta olduğu üretimler sebebiyle ilaç sanayisinde darbeler yediğimize inanıyorum. Bu konunun üzerinde bence hocalarımızın durması lazım. Biz kimyasaldan doğala mı gideceğiz, doğaldan kimyasala mı gideceğiz, bunlar üzerinde de bir çalışmanın yapılmasının gereğine inanıyorum." diye konuştu. (AA)
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24