İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail ordusunun, Gazze'nin çeşitli kentlerine 7 hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordusunun, Gazze'nin çeşitli kentlerine 7 hava saldırısı düzenlediği bildirildi.Filistin emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre dün gece Gazze'den İsrail'e füze atılmasının ardından, İsrail savaş uçakları Gazze'nin Refah, Han Yunus, ez-Zevayide kentlerine 7 hava saldırısı düzenledi. Savaş uçakları tarafından atılan füzelerin çoğunun boş arazilere düşmesi sebebiyle ölen ya da yaralanan olmadı.

Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde ise İslami Cihad Örgütü'nün askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'ne ait eğitim kampı hedef alındı.

İsrail ordusu, hava saldırılarının sabahın erken saatlerinde Gazze Şeridi'nden İsrail'e fırlatılan 4 roket saldırısına misilleme olarak gerçekleştirildiğini duyurdu.

İsrail Kerem Şalom sınır kapısını kapattı

İsrail, Gazze'den atılan roketler nedeniyle Kerem Şalom sınır kapısını kapattı.

Gazze Gümrük Komisyonu Başkanı Raid Futuh, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in bu sabah itibariyle Kerem Şalom sınır kapısını kapattığını ve ne zaman açılacağı konusunda bilgilendirilmediklerini söyledi.

Öte yandan İsrail'in Yediot Ahranot gazetesi, haberinde, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon'un "İsrail'e dün gece atılan roketler nedeniyle Kerem Şalom ve Beyt Hanun sınır kapıları kapatılacak" sözlerine yer verdi.

kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2013, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19