İYİ Parti ve BBP'den liderler zirvesi çağrısı!

İYİ Parti ve BBP, dövizdeki yükselişle ilgili olarak tüm liderlerin katılımıyla bir liderler zirvesi gerçekleştirilmesi çağrısında bulundu. B

İYİ Parti ve BBP'den liderler zirvesi çağrısı!

İYİ Parti ve BBP, dövizdeki yükselişle ilgili olarak tüm liderlerin katılımıyla bir liderler zirvesi gerçekleştirilmesi çağrısında bulundu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici sosyal medya hesabından, "ABD merkezli karşılaştığımız saldırı sadece hükümete yönelik değil, Türkiye'ye yöneliktir. Milli meselelerde duyarlılığı olan ve Meclis'te temsil edilen siyasi parti liderleri Cumhurbaşkanı'nın daveti ile toplanmalı ve bu saldırılara karşı birlikte mücadele mesajı verilmelidir." ifadelerini kullandı. İYİ Parti ise Twitter hesabı üzerinden 'Çözüm için bir araya gelebiliriz' dedi.


ABD ile yaşanan gerilim sonrası dövizde yaşanan artışa çözüm bulmak için İYİ Parti ve BBP çağrıda bulundu. İYİ Parti ekonomik sorunların çözümü için bir araya gelmeye davet ederken, BBP lideri Mustafa Destici ise 'Liderler Zirvesi' çağrısında bulundu. BBP lideri Destici sosyal medya platformu Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Yaşadıklarımız, bir yönüyle; 15 Temmuz’un tankla, uçakla, mermiyle değil, dolarla gerçekleştirilmeye çalışılan versiyonudur. Barbarlıkla bize diz çöktüremeyenler, bu sefer “ekonomi darbesi teşebbüsü” ile emellerine ulaşmak istemektedirler.

Türkiye’nin son dönemdeki kararlı ve bağımsız politikaları, bu olayların esas nedenidir. Dış güçler biliyorlar ki artık teröriste göz açtırmayan, darbecilere diz çökmeyen, konu; Türk ve İslam dünyasının menfaati olduğunda elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir Türkiye vardır. (HT)
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24