Kalın'dan Netanyahu'ya yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Irkçılık, işgal ve yerinden etmek üzerine kuru

Kalın'dan Netanyahu'ya yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Irkçılık, işgal ve yerinden etmek üzerine kurulu Siyonist apartheid devletinin başbakanı, Başkan'ımıza insan hakları konusunda ders verebilecek konumda değildir." değerlendirmesinde bulundu.


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerine ilişkin değerlendirmesini Twitter hesabından paylaştı.


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu etiketleyerek İngilizce yaptığı paylaşımda, ırkçılık, işgal ve yerinden etmeye dayalı Siyonist apartheid devletinin başbakanının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a insan hakları konusunda ders veremeyeceğini vurguladı.


Kalın ayrıca "Türkiye'nin, Filistin halkına karşı ayrımcılığı kurumsallaştırmaya yönelik utanmaz bir girişim olan Yahudi ulus devlet yasasına ilişkin eleştirileri, adalet ve barış için evrensel bir çağrıdır. Netanyahu bu kelimelerin anlamını bilmeyebilir ancak dünya neler olup bittiğinin farkında." ifadelerini kullandı. (AA)Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24