Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin 35. Olağan Kurultayı ile TBMM'deki grup toplantısında sa

Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin 35. Olağan Kurultayı ile TBMM'deki grup toplantısında sarf ettiği sözler nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 50 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.


 


 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin 35. Olağan Kurultayı ile TBMM'deki grup toplantısında kullandığı ifadeler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı iki ayrı davada mahkeme, toplam 50 bin lira manevi tazminata hükmetti.


Partisinin 16 Ocak 2016'da 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak 2016'da TBMM Grup Toplantısı'ndaki sözleriyle Cumhurbaşkanı'na "ağır hakarette" bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında açılan iki ayrı davanın Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmalarına, Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın ile Kılıçdaroğlu'nun avukatı Bilge Yönet katıldı.


Kılıçdaroğlu'nun dava konusu sözlerinin tamamen hakaret mahiyetinde olduğunu belirten Erdoğan'ın avukatı Aydın, "Müvekkilimin kişilik haklarına saldırıda bulunulmuştur. Manevi tazminatın tüm koşulları oluşmuştur. Davalı müvekkilime sarf ettiği sözleri ısrarla sürdürmektedir." dedi.


Aydın, davanın kabulünü ve "caydırıcı" bir tazminata hükmedilmesini istedi.


Kılıçdaroğlu'nun avukatı Yönet ise önceki duruşmada reddi hakim talebinde bulundukları için hazırlık yapmadıklarını söyledi.


Davaları kısmen kabul eden Hakim Ayhan Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nun, her bir dava için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 25'er bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19