Kudüs tasarısını BM Genel Kurulu'na taşıyacağız

KOSGEB EĞİTİMLERİ, GELEN TALEP ÜZERİNE BURSA’DAKİ KARACABEYLİLERİN TEK ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GELDİĞİ KARACABEY EVİ’NDE DE BAŞLADI. (YASİN KESKİN/BURSA-İHA)

Kudüs tasarısını BM Genel Kurulu'na taşıyacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan Kudüs tasarısı ile ilgili, "Şimdi inşallah bu tasarıyı BM Genel Kurulu'na taşıyacağız." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanCibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kudüs'ün tarihi statüsünü değiştirecek bu tehlikeli hamleyi önlemek amacıyla BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan karar tasarısı maalesef ABD'nin vetosuna takıldı. Karar tasarısının diğer 14 ülkenin tamamı tarafından desteklenmiş olması önemli ve manidardır." dedi.


BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan Kudüs tasarısı ile ilgili Erdoğan, "Şimdi inşallah bu tasarıyı BM Genel Kurulu'na taşıyacağız. Uluslararası toplumun Genel Kurul'da adalet, hakkaniyet ve barıştan yana güçlü bir tavır sergileyeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı. (AA)Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24