Lübnan Hizbullahı'nı destekliyoruz!

Lübnan Hizbullahı'nı destekliyoruz!
demirtaşEhlibeyt (a.s) Haber Ajansı ABNA- Lübnan el’Menar televizyon kanalına konuştu. Televizyonun Haber bültenine telefonla bağlanan HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara’nın dış politikasının değişmesi gerektiğini belirterek, Ak partinin bundan sonra geçmişteki anlayışla dış siyasetini sürdüremeyeceğini söyledi.
Yıllardır İsrail işgali altında bulunan Filistin topraklarını geri alınası gerektiğini belirten Demirtaş, bu işgale karşı savaşan bütün direniş örgütlerini selamlarım dedi. Özelikle Lübnan’da köklü bir geçmişi olan Hizbullah hareketinin tüm İslam ülkeleri tarafından desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Demirtaş, “İsrail işgaline karşı ve Lübnan topraklarını canıyla müdafaa eden Hizbullah hareketi direnişin adeta sembolü olmuştur. Dünya siyaseti bu gerçeği görmelidir. Ak Partinin de artık bunu sloganik söylemlerle değil, sonuç getirecek adımlar atmalıdır. Biz Lübnan halkını destekliyoruz. Arada mesafe olmasına rağmen, Lübnan halkının direnişe olan desteğini önemsiyor ve bir halkın böyle bir desteği ve inancı olduğu sürecek hiçbir işgalci güç zulüm sürdüremeyecektir. Biz her zaman bu direnişe destek vereceğiz.” dedi. Demirtaş, artık dış siyasette bizim de sözümüz olacak ve yeryüzünde bütün işgalcilere karşı sesimizi yükselteceğiz diye konuştu.

(ABNA24)
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24