Metin Külünk: 'Recep Tayyip Erdoğan demek kardeşlik demek'

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Metin Külünk, muhalefete meydan okuyarak, “Varsa sıkacak kurşunları delikanlı gibi karşımıza çıks

Metin Külünk: 'Recep Tayyip Erdoğan demek kardeşlik demek'

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Metin Külünk, muhalefete meydan okuyarak, “Varsa sıkacak kurşunları delikanlı gibi karşımıza çıksınlar. Ama onlarda yürek yok. Onlar hep oyunu gölge oyunu olarak oynarlar” dedi.
AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Metin Külünk ve Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, Ataşehir’de düzenlenen Seçim Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Şarkılarla başlayan toplantıya milletvekili adaylarının yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Ödemiş, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mustafa Naim Yağcı ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda bir konuşma yaparak çalışmaları değerlendiren AK Parti Milletvekili Adayı Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, “Size sadece şunu söyleyebilirim. Gittiğim her evde kapısını çaldığımız her kapıda, elini sıktığımız her esnaf, her yaşlı, her genç, her kadın şunu söylüyor. Evet unutmadık. Bir anayasa kitapçığının fırlatılarak, yatırımlarımızın mahvedildiğini unutmadık. Bir anayasa kitapçığı fırlatılarak çocuklarımızın geleceğini, mutluluğunu mahvedenleri unutmadık. Memleketimize, Ağrı’mıza, Trabzon’umuza 36 saatte gittiğimizi unutmadık. İlaç kuyruklarında çocuklarımızın ölümüne şahit olduk unutmadık. Hastanelerimizin olduğunu unutmadık. Ve bütün bunlar olurken sadece kendi ideolojilerini kurtarmak uğruna o koalisyon hükümetlerinin nasıl hayallerimizi sona erdirdiğini unutmadık diyorlar. Ve bir kez daha şunu söylüyorlar. Diyorlar ki, 7 Haziran sabahı biz, bize bu geçmişi yaşatanları değil, bizim kuramadığımız hayalleri bile gerçekleştiren, istikrarın limanı AK Parti’ye mührü vuracağımıza söz veriyoruz diyorlar” şeklinde konuştu. Hasta olmasına rağmen programa katılan ve kürsüye gelerek bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Adayı Metin Külünk’ün hedefinde ise muhalefet partileri vardı. AK Parti’nin yaptığı mücadeleden bahseden Külünk, “Bu mücadele zannetmeyin ki sadece politik bir mücadeledir. Zannetmeyin ki sadece Ankara’da parlamentonun koltuklarında, o ceylan derisi koltuklarında oturma mücadelesidir. O mücadele önce güçlü Türkiye, önce zengin Türkiye, önce refah dolu Türkiye mücadelesidir” dedi.
HDP’yi eleştiren Külünk, “O HDP’nin başındaki İmralı’nın rolünü çalmak isteyen, devşirmek isteyen, HDP’nin başındaki önce Diyarbakır’daki Yasin Bölü’nün annesine hesap versin. Hasan Hüseyin’in annesine hesap versin. Bak ne diyor Yasin Bölü’nün annesi. Yüreğim çarşafım gibi kap kara. Demirtaş’a hakkımı helal etmiyorum. Onlar bu milletin evlatlarını kandırarak, dağa çıkartarak, 30 yıldır dökülen kanın hesabını versinler. Ama HDP’nin başındaki ne yaparsa yapsın, paralel ihanet çetesi ile kurdukları ittifak da olsa, ittihatçı CHP ile ittifak da etseler, bu ülkede bu coğrafyada Türklerle Kürt kardeşlerimizin kardeşliğini asla bozamayacaklardır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan demek bu ülkede kardeşlik demektir. Bütünlük demektir. Tek millet demektir. Tek devlet demektir. Tek bayrak demektir” şeklinde konuştu.

“BİZİMLE GÖLGE OYUNU OYNAMASINLAR”
Muhalefetin bu milletten 9 kere tokat yediğini dile getiren Külünk, “Ama onlar şimdi küresel faiz çetelerinin emrinde dördü bir yerde ittifak ederek, açıkça söylüyorum, Recep Tayyip Erdoğansız bir siyaset, Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye telaşı içerisindeler. Çünkü şunu biliyorlar. Erdoğan’ın olmadığı bir Türkiye’yi bölebileceklerini biliyorlar. Ama onların unuttukları bir şey var. Bu milletten 9 kere tokat yediler. O yedikleri tokadın adı şuydu. Biz kardeşiz. Bizi bölemeyeceksiniz. Ama şimdi küresel faiz çeteleri ve onların işbirlikçileri, şu oyunu tezgahlıyor. Hepinizin gözbebeği olan Erdoğan’ı elinizden almak istiyorlar. Buna izin verecek misiniz” diye konuştu.
Külünk, “Onların unuttuğu bir şey var. Biz doğarken beyaz kefenle doğmuşuz. Ölümümüz de beyaz kefenle olacak. Hodri meydan. Ateşi nemruttan korkar mıyım. Hodri meydan. Bizimle gölge oyunu oynamasınlar. Bizimle Bursa’daki otomobil fabrikasındaki alın teri mücadelesi verenleri sokağa dökerek oyun oynamasınlar. Bizimle Savcı Selim Kiraz’a kurşun sıkarak bizi tehdit etmesinler. İşte alnımız da burada, göğsümüz de burada. Varsa sıkacak kurşunları delikanlı gibi karşımıza çıksınlar. Ama onlarda yürek yok. Onlar hep oyunu gölge oyunu olarak oynarlar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8