MİT tırları durdurulması davasının duruşması yarın

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve gizlilik kararı veri

MİT tırları  durdurulması davasının  duruşması yarın
İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve gizlilik kararı verilen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davaya yarın devam edilecek. 


Dava, ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesince görüşülüyor.

Gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı devam eden davada, eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, eski savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca yargılanıyor.

Adana ve İstanbul'daki davaların bu davayla birleştirilmesiyle yargılanan sanık sayısı 21'i tutuklu olmak üzere 46'ya yükseldi.

Daire heyeti, tutuklu sanık sayısının fazlalığı ve Yargıtaydaki salonların yetersizliği nedenleriyle duruşmaların Ankara Adliyesindeki büyük duruşma salonunda yapılmasını kararlaştırdı.

Bu kapsamda, davanın yedinci duruşması yarın Ankara Adliyesinde yapılacak.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Heyeti, davanın ilk duruşmasında, "davanın mahiyeti itibarıyla kamu güvenliğinin kesin olarak gerekli kılması nedeniyle bu aşamada sanıkların savunmasının alınması sırasında Ceza Muhakemesi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince duruşmanın kapalı yapılması"na oy birliğiyle karar vermişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24