Muhsin Yazıoğlu'nun kemikleri sızlıyor!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin basın toplantısı düzenleyerek, CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek aç

Muhsin Yazıoğlu'nun kemikleri sızlıyor!
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin basın toplantısı düzenleyerek, CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek açıklaması yapması, akıllara BBP'nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun CHP ile ilgili sözlerini getirdi.

BBP'nin bu yönde bir tercihte bulunacak olması parti tabanında da tepkilere yol açtığı ifade edilirken, Büyük Birlik Partisi'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 2007'deki Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde CHP ile ilgili yaptığı açıklamaların görüntüleri sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Görüntülerde BBP'nin Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, CHP ile niye yan yana olamayacağını çok net ifadelerle açıklıyor.

İşte Yazıcıoğlu'nun CHP ile ilgili tarihe kayıt düştüğü sözleri:

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN CHP'YE BAKIŞI: SEN BELA MISIN?

Yazıcıoğlu CHP ile ilgili değerlendirmesinde, "Ben niye şimdi CHP ile koalisyon yapacağım mı yapmayacağım mı, AKP ile yapacağım mı, yapmayacağım mı söyleyeceğim. Ben milletin müdafaasını yapacağım. Cumhuriyet Halk Partisi benim inanç ve değerlerime karşı... Cumhuriyet Halk Partisi halka inanmıyor. Cumhuriyet Halk Partisi halkın iradesine güvenmiyor. Cumhurbaşkanını Meclis'e seçtirmem diyor. O zaman halk seçsin diyorsunuz. Halka da seçtirmem diyor. Sen bela mısın? Ne istiyorsun o zaman? Benim istediğim olur, benim istemediğim olmaz diyor? Halbuki ben diyorum ki; Milletin istediği olur. Milletin istediğinin yanında yer alırız biz." diyor.-Yenişafak-
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2014, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19