Nasır: 'HDP'nin barajı aşamayacağına adım gibi eminim!'

AK Parti Bursa milletvekili adayı Nihat Nasır, “HDP’nin barajı aşamayacağına adım gibi eminim” dedi. Seçim çalışmaları için İnegöl’e gel

Nasır: 'HDP'nin barajı aşamayacağına adım gibi eminim!'

AK Parti Bursa milletvekili adayı Nihat Nasır, “HDP’nin barajı aşamayacağına adım gibi eminim” dedi.
Seçim çalışmaları için İnegöl’e gelerek mobilyacı esnafı ile buluşan Nihat Nasır, 7 Haziran genel seçimleri için destek istedi. Esnaf ziyaretleri sırasında basın mensuplarına açıklama yapan Nasır, “Yaklaşık 17 gündür sahadayız. AK Parti olarak bütün partilerden önce araziye çıktık. Tek tek ilçelerimizi geziyoruz. Bugün İnegöl’ümüzdeyiz. İnegöl’ün AK Parti'ye desteğini en üst seviyede verdiğini yakından biliyoruz. Bugün hem STK’ları, hem de esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Seçim çalışmalarımız hızla devam edecek. Bu seçimin partimiz açısından mühim olduğu kadar aslında Türkiye açısından da büyük bir önemi var. Kritik bir dönemeçteyiz. Bu dönemecin sadece AK Parti iktidarının devamı, Türkiye’nin istikrarıyla alakalı ehemmiyeti var. Bölgemizin, hatta dünyanın önemli dengelerinin belirlenmesinde bu seçimin önemi var. Dolayısıyla biz parti olarak seçim çalışmalarımızı bu şuurla yürütüyoruz. Olabildiğince en yüksek oy oranına ulaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Milletvekili adayı Nihat Nasır, “Bizim rakip diye belirlediğimiz partilerle bir mücadelemiz yok. Biz CHP’yle, MHP’yle, HDP’yle mücadele etmiyoruz, onlarla yarışmıyoruz. Biz Almanya’yla, İngiltere’yle, Amerika’yla, İsrail’le yarışıyoruz. Bizi mevcut şartlar o noktaya itiyor. Bu da seçimi hakikaten olağan dışı bir noktaya taşımış. Bizim açımızdan en mühim göstergesi sonuç olarak anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşmamız olacak. Bunun için asgari 330 vekil; anayasayı referanduma götürecek sayıdır. Yeter miktar 367. Son nihai nokta olarak da cumhurbaşkanımızın belirlediği 400 hedefi ana merkezde duruyor. Ben HDP’nin barajı aşamayacağına adım gibi eminim. Dolayısıyla Allah’ın izniyle 330’un çok üstünde bir sayıya ulaşacağız. Fakat bunun için halkımızın bahsettiğim ciddi meseleyi aynı ciddiyetle dikkate alması, asla rehavete kapılmaması gerekiyor. Bizler terimizin son damlasına, son güne, son saate kadar büyük bir gayretle çalışmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum. İnşallah biz bu seçimlerin sonunda bahsettiğim şer güçleri yenerek hem İslam milletlerinin umudu olmaya, hem dünyadaki mazlum milletlerin umudu olmaya devam edeceğiz, hem de Türkiye’nin maddi ve manevi anlamdaki kalkınmasının önündeki engelleri kaldıracağız. Çünkü süreç bizi o noktaya taşıyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19