'O şehri alın'

Başbakan Erdoğan'ın yıllardır sol partilerin elinde bulunan Karadeniz şehri için talimat verdiği ortaya çıktı. AK Parti O

'O şehri alın'
Başbakan Erdoğan'ın yıllardır sol partilerin elinde bulunan Karadeniz şehri için talimat verdiği ortaya çıktı.

AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, AK Parti’nin yıllardır Ordu’da ilçelerde gösterdiği başarıyı merkezde gösteremediğini, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı istediğini söyledi.

ORDU'YU ALIN GELİN

Başkan Akyol, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın kendisine yerel seçimlerde“Ordu’dan en başarı şekliyle bize gelin, Ordu’yu alın gelin” dediğini ifade etti.

Başkan Akyol açıklamasında, “Ordu hakikaten çok önemli bir il. Ankara’dan baktığınız zamanda Sayın Başbakan’ın ya da genel merkezdeki yetkililerin ‘Acaba bu sefer ne yapacaksınız?’ sorularına biz de maruz kalıyoruz. Sayın Başbakan’ın bize talimatı‘Ordu’da en başarı şekliyle bize gelin, Ordu’yu alın gelin’ dedi. Biz de inşallah Başbakan’ımızın talimatını yerine getireceğiz. Ordu halkı da Sayın Başbakan’ın büyük destekleri ile Başbakan’ın ne demek istediğini iyi anlayacaklardır ve inşallah desteklerini esirgemeyeceklerdir” dedi.

“2 ARALIK TARİHİNDEN ÖNCE HİÇBİR ADAYIN AÇIKLANMAYACAĞI GÖZÜKÜYOR”

“Çok önemli bir süreci yaşıyoruz. Çok öneli bir süreci başlatmış bulunuyoruz. 1 Ekim tarihi itibariyle yerel yönetim seçimlerinin partimiz açısından müracaatımızın başlamış bulunmaktadır” diyen Başkan Akyol, “Bu sürecin teşkilata yönelik olarak son tarihide 1 Kasım’dır. Bu tarihler parti içerisinde görevli arkadaşlarımızı kapsamaktadır. Bu süreci fazlasıyla yorumlamak değerlendirmek, zaten tarihi belli olan ve ortaya hem yasalar hem de tüzükler ile koyulmuş bir süreçtir. Bunun irdelenmesi de çok mümkün değildir. Bu tarih aralığı teşkilata yönelik bir süreçtir. 2 Aralık itibariyle de kamu çalışanlarının istifalarının son günü olarak devam edecektir. Aslında parti içerisinde müracaat 1 Kasım olarak bitse bile kamu çalışanlar için 2 Aralık’a kadar zaman var. Yani 2 Aralık tarihinden önce hiçbir adayın açıklanmayacağı gözüküyor. Ama kalan zaman adayın açıklanması içinde yeterli bir zamandır” şeklinde konuştu.

“YOĞURDU DA ÜFLEYEREK YEME VAZİYETİNDEYİZ”

Başkan Akyol, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ordu’da AK Parti ilçeleri itibariyle belediye seçimlerinde ciddi başarılar elde etmiştir. Ama nedense ilçelerde edindiğimiz başarıyı merkeze yansıtamamışız. Bu durumda da olmak üzere artık yoğurdu da üfleyerek yeme vaziyetindeyiz. Kamuoyu hem Ordu hem bütün Türkiye’nin merakla beklediği bir süreci yaşamaya başladık. Özellikle AK Parti’nin bu süreci ne zaman başlatacağı yönünde soru işaretleri vardı. Bu soru işaretleri de giderilmiş oldu. Merak edilen şeyleri yaşamaya başladık. AK Parti siyasetin en büyük partisi, siyasetin amiral gemisi, gözlerinde AK Parti’de olması normaldir. Biz daha dikkatli bu süreci götürme gayretindeyiz. Yaşayacağımız sürecin bizim için ne kadar kıymetli olduğu bilinci ile devam edecektir. Çok titiz bir çalışma içerisindeyiz. Bu titizliğimizi adayların tepsisi içinde hem de belediye meclis üyelerimizin tespitinde teşkilatlarımızda bulunan arkadaşlarımız ile istişareli olarak yapacağız. Bizim memlekete ciddi şekilde hizmet etme borcumuz var. Bu borcumuzu yerine getirmek istiyoruz. Yıllardır AK Parti belediyeciliğinden nasibini almamış bir Ordu’da yaşıyoruz. Türkiye’nin çok yerinde AK Parti belediyeciliği ile tanışmış abat olmuş, bütün uygulamalarıyla bu şehirler çağdaş görünümüne sahip olmuşlar. Ama Ordumuz AK Parti’li belediyeyi bulamadı ve o anlayışa sahip olmadığı için gelişmelerden geri kalmış. Halkımızın beklentilerini biliyoruz, Ordu’da başarılı olmayı arzu ediyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2013, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24