'Özal zehirlenmedi hepsi safsata'

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merhum cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlendiği iddialarına katılmadığını söyledi. Demirel, “Bu k

'Özal zehirlenmedi hepsi safsata'
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merhum cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlendiği iddialarına katılmadığını söyledi. Demirel, “Bu konuda bana yöneltilmiş bütün laflar safsatadır” dedi.9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, gündemdeki konularla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlendiği yönündeki iddialara katılmadığını belirten Demirel, “Turgut Özal’ın başkaları tarafından öldürüldüğü yönündeki iddialara katılmıyorum. Bana yönelmiş bütün laflar safsatadır” dedi.

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’nun çalışmalarına da değinen Demirel, “Ben sorguya çekilmedim, ifade vermiş de değilim. Sadece komisyona bilgi verdim. Darbe Komisyonu'nun görevini çok yaymadan tamamlaması gerekir” diye konuştu.

Kendisinin de 28 Şubat mağduru olduğunu dile getiren Süleyman Demirel, şöyle konuştu:
“28 Şubat sürecinde yaptığım her şey anayasaya ve kanunlara uygundur. Ben görevimi yaptım. Ben darbenin baş mağduruyum. Hesaplaşmamı yaptım; yeniden başbakan ve cumhurbaşkanı oldum.”

4 FARKLI ZEHİR ÇIKTI' İDDİASI
Zehirlendiğine yönelik iddiaların ardından 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarı açılmıştı. Özal'ın naaşından alınan numuneler Adli Tıp Kurumu'nda halen inceleniyor.

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan haberlerde Turgut Özal'ın naaşında 4 farklı zehir çıktığı öne sürülmüştü.

(kaynak:ntvmsnbc)

 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2012, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19