Özlem Zengin: 'Türkiye'nin en temel meselesi, yeni anayasayı yapmak'

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Özlem Zengin, “Benim kendi adıma Türkiye’nin en temel meselesi olarak gördüğüm konu, yeni anayasayı yapmak. B

Özlem Zengin: 'Türkiye'nin en temel meselesi, yeni anayasayı yapmak'

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Özlem Zengin, “Benim kendi adıma Türkiye’nin en temel meselesi olarak gördüğüm konu, yeni anayasayı yapmak. Ben bu yeni anayasanın yapılma sürecinde çalışıyor olmaktan çok büyük mutluluk duyacağım” dedi.
AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Özlem Zengin, Pendik’te kadınlarla bir araya geldi. Seçime günler kala alanda ciddi bir hareketliliğin olduğunu ve AK Parti’nin çalışmalarını sürdürdüğün belirten Zengin, “Ben bu seçimin Türkiye’nin kadınları açısından çok önemli bir seçim olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin ilk yasaksız genel seçimi bu seçim. İlk defa Türkiye’de bu kadar yıldan sonra başörtülü kadınlar hiçbir yasakla karşılaşmadan aday oldular. Benim için çok önemli bir konu. Ben yıllardır İstanbul’da siyaset yaparken kadınlar adına siyaset yapmamın en önemli sebeplerinden bir tanesiydi. Bunun çözülmüş olmasından çok büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.
Anayasa konusunu Türkiye’nin en temel meselesi olarak gördüğünü dile getiren Zengin, “Biz kadın vekillerin bir açmazı var. Bizim hep kadınlar lehine işler yapacağımız düşünülüyor. Sadece kadınlara hitap edeceğimiz, sadece kadın meselesi üzerine yoğunlaşacağımız ama biz AK Parti İstanbul Kadın Kolları olarak başta bunu biraz dönüştürdüğümüzü düşünüyorum. Memlekette olan her neyse, hangi problemse hepsi bizim meselemiz. Benim kendi adıma Türkiye’nin en temel meselesi olarak gördüğüm konu yeni anayasayı yapmak. Ben bu yeni anayasanın yapılma sürecinde çalışıyor olmaktan çok büyük mutluluk duyacağım. Benim en önemli meselem bu şuanda” diye konuştu.
Yıllardır yargı sisteminin içerisinde bulunan bir avukat olduğunu hatırlatan Zengin, “Yargıya dair yapabileceğim bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Kadın meselesi tabi ki benim ilgilendiğim alanlardan bir tanesi. Bunlar üst çatı benim açımdan. Onun dışında vatandaşımızın hangi meselesi varsa aynı zamanda benim meselemdir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8