Rusya sınırları zorluyor!

Rusya'dan Ankara'yı kızdıracak bir hamle daha. Moskova yönetimi, Türkiye Ermenistan sınırına Rus askeri birliklerini konuşlandırmaya hazırlanıyo

Rusya sınırları zorluyor!

Rusya'dan Ankara'yı kızdıracak bir hamle daha. Moskova yönetimi, Türkiye Ermenistan sınırına Rus askeri birliklerini konuşlandırmaya hazırlanıyor.


 

 

Rusya Ermenistan hükümetinin çağrısı üzerine Türkiye Ermenistan sınırına askeri birlikler konuşlandırmaya hazırlanıyor. Putin Rus askerlerinin Ermenistan’a gönderilmesi kararını imzaladı ve birliklerin nakline de yakında başlanacak. 7 bin Rus askeri Rusya’nın 58. kolordusunun seçkin birliklerinden oluşturulacak ve Ermenistan Türkiye sınır bölgesinde sıfır noktasına yerleştirilecek. Ermenistan Türkiye sınırına yerleşecek olan Rus askeri gücü roketlere ve tanklara da sahip olacak.

SURİYE'DEKİ RUS ÜSSÜYLE İRTİBATLI OLACAK


Ermenistan’daki Rus askeri birliklerinin karargâhının ve Suriye’deki S 400 füzelerinin konuşlandırıldığı Rus askeri üssünün özel iletişim kanallarından doğrudan bağlantı içinde olacağını da vurguluyor ve bu iki merkezin koordineli radar faaliyetlerinin Türkiye hava sahasının % 85’ine ulaşacak bir alanı kapsayacağı bildiriliyor. Rus birlikleri Ermenistan’ın Türkiye’den gelebilecek bir askeri saldırıya karşı Rusya’dan yardım talebi üzerine Ermenistan’a gönderiliyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24