Sarraf ABD'de tutuklandı

ABD'li savcılar tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamadaİşadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklandığı belirtildi. Sarraf'ı

Sarraf ABD'de tutuklandı

ABD'li savcılar tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamadaİşadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklandığı belirtildi. Sarraf'ın 75 yıl hapsi isteniyor.


 

 

 

Cumartesi günü Miami'de yakalandığı öğrenilen Rıza Sarraf, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sarraf'ın 75 yıl hapsi istendiği öğrenildi.33 yaşındaki Sarraf'ın banka sahtekarlığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD’nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmek suçlarından yargılandığı öğrenilirken Sarraf'la ile birlikle iki İranlı'nın da aynı suçlamalarla karşı karşıya olduğu belirtildi.

RIZA SARRAF KİMDİR?

12 Eylül 1983 yılı İran doğumlu Rıza Sarraf, Türkiye’ de yaşamını sürdüren İranlı iş adamıdır. Yaşamını Dubai’de ailesiyle sürdürmüş daha sonra asıl adı Reza Zarrab olan iş adamı adını Türkleştirerek Rıza Sarraf olarak değiştirmiştir. 1997 yılında kurulan Nafees Exchange ve Al Salam Center Exchange firmalarıyla beraber Dubai’ de para piyasalarında faaliyet göstererek iş yaşamına başlamıştır. Yirmi yaşından sonra Türkiye’ ye gelerek hayatını sürdüren Rıza Sarraf, ayrıca şarkı sözü yazarak müzik dünyasına adım atmıştır.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24