Şehirlerde teröre karşı yeni önlem

'Canlı bomba masası' kuruluyor Emniyet Genel Müdürlüğü, PKK, IŞİD ve DHKP-C'nin canlı bomba eylemlerini önlemek ve potansiyon canlı bo

Şehirlerde teröre karşı yeni önlem

'Canlı bomba masası' kuruluyor


Emniyet Genel Müdürlüğü, PKK, IŞİD ve DHKP-C'nin canlı bomba eylemlerini önlemek ve potansiyon canlı bombaları takip için istihbarat şubelerinde 'canlı bomba masası' kuracak. Kurulacak yeni birimde uzman, tecrübeli terör ve istihbarat polisleri görev alacak.


 

 

 

Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'da son bir yılda yaşanan 10 canlı bomba saldırısının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü önemli bir karar aldı. Canlı bomba eylemlerinin PKK, DHKP-C ve IŞİD gibi terör örgütleri tarafından yapılmasını dikkate alan Genel Müdürlük, bu eylemlerin tek bir merkezden takip edilmesi için yeni bir yapılanmaya gitti.

Habertürk'te yer alan habere göre, İstihbarat Daire Başkanlığı ve canlı bomba saldırısına maruz kalan büyükşehirlerin istihbarat şubelerinde canlı bomba birimi kurulması kararlaştırıldı. İstihbaratta daha önce örgüte göre farklı masalar bulunuyor ve saldırıların aydınlatılmasında görev alıyordu.

Sıkı takibe alınacak

Kurulacak yeni birimin görevi canlı bomba eylemlerinin aydınlatılmasının yanı sıra muhtemel saldırıların engellenmesi de olacak. Birim, ülke genelinde farklı örgütler bünyesinde olup da canlı bomba ihtimali olan isimlerin de takibini yapacak. Böylece terör saldırıları gerçekleştirilmeden engellenecek. Birimde “Canlı Bomba Timi” adı verilen, canlı bomba konusunda uzman, tecrübeli terör ve istihbarat polisleri görev alacak.

 

 

 

 

 

 

 

Yenişafak 

 

 

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24