Şener: 'Almanya, diasporanın oyununa geliyor'

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI ŞENER, ALMANYA'NIN, DİASPORANIN OYNUNA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ. (İHA/ANKARA-İHA)

Şener: 'Almanya, diasporanın oyununa geliyor'
 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, Ermeni meselesinin Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak için eskiden beri kullanıldığını, Almanya’nın diasporanın oyununa gelmemesi gerektiğini söyledi. 

 

 

 
Almanya Federal Meclisi'nin 1915 olaylarını soykırım olarak nitelendiren karar tasarısının gerçekle bağdaşmadığını belirten Şener, "Tarihi olaylarla ilgili kararı parlamentolar değil, tarihçiler verir. Bu iddiaların dayandığı herhangi bir belge yoktur, sadece iftiralar vardır. Ermeni meselesi tartışılacaksa öncelikle tüm ana hatlarıyla ortaya koyulması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konuda net olarak 'Biz bütün arşivlerimizi açalım, Ermenistan'da açsın, kararı tarihçiler versin' sözlerini Batı görmezden gelip, Ermeni diasporasının siyasi lobilerle parlamentoları dolaşarak Türkiye aleyhine netice almak istemesi oyununa düşmektedir. Tarihçilerin işini siyasetçiler alınca hakikat değil hezeyan ortaya çıkar. Gerçeklerin ortaya çıkması isteniyorsa ortak komisyon ile arşivler açılır, gerçekler ortaya çıkar" dedi.

"HEDEF TÜRKİYE'NİN ÇIKIŞINI DURDURMAK"
Son 14 yılda Türkiye'nin çıkışından, yükselişinden rahatsızlık duyanların baskı aracı olarak Ermeni meselesini gündeme getirdiklerini ifade eden Şener, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 14 yılda Türkiye'yi dünyada söz sahibi yaptı. Dünya bunu çok iyi biliyor. Dik durup eğilmeyen bir Türkiye var. Bu rahatsızlıkla son 14 yılda birçok kez Ermeni meselesi gündeme getirildi. Kimsenin Ermeni meselesi ile ilgilendiği yok. Bu meseleyi sürekli gündeme getirenlerin tek derdi, Türkiye'nin millileşmesinden duyulan rahatsızlık. Milletimizin insanlığını görmek isteyen bugün Suriyeli mültecilere dinine, diline, ırkına, milliyetine bakmadan 3 milyonunu misafir ettiğini görerek anlayabilir. Dünyadaki insanlığın içler acısı halini de görebilir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24