'Sonu 1994'teki gibi olur diye düşünemeyiz'

9 BDP'li milletvekili ile ilgili dokunulmazlık dosyası, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. Karar verirken toplumdaki yankıların

'Sonu 1994'teki gibi olur diye düşünemeyiz'
9 BDP'li milletvekili ile ilgili dokunulmazlık dosyası, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. Karar verirken toplumdaki yankıların dikkate alınacağıını belirten Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, 'Sonu 1994'deki gibi olur diye düşünemeyiz' dedi.


AA - 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekelerle ilgili yeni bir aşamaya geçildi.

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, BDP Hakkari Milletvekilleri Adil Kurt ve Esat Canan, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk'un Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkeresi, evrak kaydıyla ilgili prosedür tamamlandıktan sonra TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na gönderildi.

Anayasa Komisyonu Başkanı AK Partili Burhan Kuzu ise, 'Karar verirken toplumda yankılara dikkat edeceğiz. Sonu 1994'teki gibi olur diye düşünemeyiz. Devletin başı ve hükümetin başı aynı telden çalmaz' diye konuştu.

Dosya, 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılmasına izin verilmesi talebini içeriyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19