Taksim'de polis müdahalesi sürüyor

Çevik kuvvet ekiplerinin, Taksim Meydanı ve çevresindeki göstericilere mü

Taksim'de polis müdahalesi sürüyor


Çevik kuvvet ekiplerinin, Taksim Meydanı ve çevresindeki göstericilere müdahalesi devam ediyor.Polisin müdahalesi sonrası dağılan göstericiler, İstiklal Caddesi, Sıraselviler, Tarlabaşı ve Harbiye yönünden sloganlar atarak, tekrar Cumhuriyet Anıtı önüne gelmeye başladı. Göstericiler bu sırada polise taş ve sapanlarla bilye attı. Tazyikli su sıkarak grubu Taksim'den uzaklaştırmaya çalışan polis, taş ve bilye atmaya devam eden göstericileri Cumhuriyet Anıtı civarında biber gazıyla müdahale ederek dağıttı.

Göstericiler İstiklal Caddesi ve diğer sokaklara kaçıştı.

Tarlabaşı, Talimhane ve Elmadağ civarında da müdahale devam ediyor. Taksim Meydanı'ndaki sokak lambaları söndürülürken, meydanın değişik yerlerinden alevler yükseliyor. İtfaiye ekibi göstericilerin meydandan uzaklaştırılması üzerine yanan GSM operatörünün mobil aracını söndürmek için alana geldi. Göstericilerin bir TOMA'ya lazer tutarak engel olmaya çalıştığı görüldü.

GEZİ'DE BİBER GAZI İLE MÜDAHALE SÜRÜYOR

Taksim Meydanı yönündeki merdivenlerden çıkarak Gezi Parkı'na giren çevik kuvvet, parkta 10-15 metre kadar ilerledi. Buradaki pankartları, afişleri ve çadırları dağıtan çevik kuvvet ekipleri, daha sonra parkın iç kısımlarına doğru yoğun şekilde biber gazı attı.

Göstericiler de sloganlarla taş ve demir bilye atarak, çevik kuvvete karşılık verdi. Çevik kuvvet ekipleri müdahalenin ardından tekrar AKM önüne çekildi.

 

KAYNAK: AA

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 00:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24