Tulum'a Gayda Kemençe'ye Keman!

CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu, Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Anadolu Yakası Şubesi'nin düzenlediği geceye katıldı.

Tulum'a Gayda Kemençe'ye Keman!
CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu, Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Anadolu Yakası Şubesi'nin düzenlediği geceye katıldı. 

Kadıköy Büyük Kulüp'te gerçekleştirilen geceye Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda dernek yetkilileriyle yemek yiyen Kılıçdaroğlu, daha sonra bir konuşma yaptı.

TEMEL KEMAN MI ÇALDI?


Çözüm süreciyle ilgili hükümete eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, konuşmasını Karadeniz'in simgesi haline gelen Temel fıkralarından biriyle bitirmek istedi.Fıkrayı, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin kendisine anlattığını söyleyen Kılıçdaroğlu, fıkranın orijinalinde geçen 'Temel kemençe çaldı' yerine 'keman çaldı' demesi dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU FIKRAYI ŞÖYLE ANLATTI


"Sizin çok güzel bir fıkranız var. Ben o fıkrayı anlatarak sözlerime sonvermek istiyorum. Fıkranın patenti bana ait değil. Sayın Akif Hamzaçebi'ye ait. Ben ilk kez fıkrayı ondan duydum. Temel hırsızlık yapmaya kalkmış. Gece komşunun demirlerini demir testereyle kesiyor. İdris bekçi! Gelmiş Temel'i yakalamış. 'Ne yapıyorsun' demiş. 'Ben keman çalıyorum' demiş. 'İyi de 'bu kemanın sesi hiç çıkmıyor.' 'Bunun sesi yarın çıkacak' demiş. Şimdi sorunu çözmeye kalkıyorsunuz. Ama sesi farklı çıkarsa, ertesi gün bunun vebali çok ağır olur. O vebalden bu toplumun kurtulması lazım. Çünkü ortaya çıkacak sorunun derinleşmesi, toplumun daha ağır bedeller ödemesine yol açar. Bu ülkenin güzel insanları bedel ödemesinler."FIKRANIN ASLI


"Temel, bir gece vakti bir dükkanın kapısını kesiyormuş hırsızlık yapmak için. Dursun da durumu görünce Temel'e sormuş. 'Temel ne yapıyorsun?' Temel de kapıyı kestiği testereyi göstererek, 'kemençe çalıyorum' demiş. Dursun, şaşırarak 'uşağım bu kemençenin sesi çıkmıyor' demiş. 'Sen bakma ona onun sesi asıl yarın çıkacak' demiş Temel de."

'TULUM'A 'GAYDA' DEMİŞTİ


Geçtiğimiz aylarda Ankara'da Rize Günleri Etkinlikleri'nden sonra Twitter hesabından söz konusu etkinliğe dair "Ankara'da Rize günleri etkinliklerine katıldık. Gayda dinleyip, horona eşlik edip, hemşehrilerimizle sohbet ettik" diyen Kılıçdaroğlu, tulumu İskoçların milli çalgısı gaydayla karıştırarak bir gafa imza atmıştı. Kılıçdaroğlu, söz konusu konuyla ilgili yanlış bilgi veren sosyal paylaşım ekibini değiştirme kararı almıştı.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24