Üç unsurlu seçim logosu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı toplantıda, Erdoğan'ın seçim

Üç unsurlu seçim logosu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı toplantıda, Erdoğan'ın seçim kampanyası boyunca kullancağı logo da ilk kez görüldü. 

Üç renkten oluşan logoyla ilgili AK Parti'den yapılan açıklamada logonun üç ana unsurdan oluştuğu belirtilerek, bu unsurlar şöyle sıralandı:

1.Güneşin doğuşu

Güneşin doğuşu, Yeni Türkiye’nin doğuşunu ve geldiği noktayı simgelemekte, Yeni Türkiye’nin büyüme ve yükselme arzusunun devam edeceğine işaret etmektedir. Güneşin doğuşu, yeni umut ve hedefleri içinde barındırır. Güneş kuşatıcılığa, birlik ve beraberliğe vurgu yapar. Güneşin ışığı ve sıcaklığı, sevgiyi, muhabbeti ve dayanışmayı anlatır.

2. Yol ve yolculuk

Yol ve yolculuk, Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hayatını simgeler. Yoldaki kıvrım ve virajlar mücadeleleri, davaya adanmışlık ve kararlılığını anlatır. Siyasetteki basamak basamak yükselişini ifade eder. Uzun ince bir yolda olduğunu, gece gündüz çalıştığını, davasından, millet sevdasından ve Yeni Türkiye yolunda hedefe doğru kararlılıkla yürüdüğünü anlatır.

3. Erdoğan

Güneş ve yol ile tarif edilen hedeflere götürecek olan lideri gösterir. Bu lider herkesin bildiği, tanıdığı ERDOĞAN’dır. Kullanılan font ve harf aralıklarının sıklığı, Türkiye’nin bütünlüğünü, güç birliğini ve kader birliğini temsil eder.

Renkler: 

Kırmızı: Güneşin doğuşunu, yükselişini, sıcaklığı, samimiyeti, gücü, kararlılığı ve Türk bayrağının kırmızısını anlatır.

Beyaz: Barışı, kardeşliği, birliği, tevazuyu, iyiliği anlatır. İstikrarı, devamlılığı ve Türk bayrağındaki beyazı temsil eder.

Koyu mavi: Gökyüzünün enginliğini, hedeflerin büyüklüğünü, güvenirliliği, saygınlığı, karizmayı ve bağlılığı temsil eder.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8